DPlakat promującyzięki otrzymaniu dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury, udzielonego naszej Bibliotece w ramach programu Kultura - Interwencje 2019, możemy podczas tegorocznych wakacji zorganizować Letnią Szkołę Czytania Poezji.

W ramach Letniej Szkoły odbędą się cztery spotkania z poezją. Będziemy wspólnie czytać dzieła bardziej i mniej znane, wysłuchamy uznanego twórcy, przypomnimy sobie czym jest poezja śpiewana oraz poznamy sylwetki tych, którzy którzy poprzez swoją twórczośc przyczynili się do budowania w Polakach kulturowej i historycznej tożsamości.

Zaplanowane wydarzenia:

Znak Niepokoju - koncert poezji śpiewanej Grzegorza Paczkowskiego.

Serce Chopina - spotkanie z poetą, pisarzem i tłumaczem Jackiem Dehnelem.

Spotkanie z Wojciechem Bonowiczem - spotkanie z poetą, publicystą, autorem wywiadów-rzek.

Garsoniera pod obłokami - muzyczno-poetyckie spotkanie z Wiesławem Ciecieręgą, bytomskim poetą i pieśniarzem.

letnia szkoła 3

Znak Niepokoju - galeria