Plakat promujący

Wakacje to czas, gdy dzieci przejmują w naszej Bibliotece dowodzenie. I to jak! Akcja Lato z Książką zawsze cieszy się dużą popularnością wśród „młodszej młodzieży”. W tym roku zachęcamy ich do luftowania się i nicnierobienia wraz z nami w upalne lipcowe i sierpniowe dni. Jeśli chcecie znać plan Lata z Książką, zajrzyjcie do artykułu. Z pewnością nie będziecie się nudzić w Bibliotece, już my się postaramy o to, by miejskie lato było fajne J

Prócz Lata z Książką szykujemy dla dzieci kilka innych atrakcji. Jakich?

Filia nr 15 w Giszowcu zaprasza młodych Czytelników w każdą środę do Letniej czytelni, a w czwartki na zajęcia plastyczne I Ty potrafisz! Filia nr 33 w Bogucicach w drugi poniedziałek lipca organizuje spotkanie Klubu Gier Planszowych, a co tydzień, w każdą środę, zajęcia plastyczne W bajkowej krainie. Pierwszego lipca odbędzie się tam również spotkanie z cyklu3B. Bajtel-Bajka-Biblioteka, dla dzieci w wieku od 0 do 3. roku życia i ich rodziców/dziadków/opiekunów. Klub Gier Planszowych organizuje także Filia nr 20 w Dąbrówce Małej.

Lipcową tradycją stały się plenerowe przedstawienia teatralne, organizowane przez murckowską Filię nr 26 i podleską Filię nr 28. Bawić nas będą aktorzy Teatru Maska i Teatru Bajkowe Skarbki Śląska; informacje o datach i tytułach przedstawień dostępne są w kalendarium. W wakacje nie rezygnujemy z Czytania na dywanie. Wtorkowe (w wybranych filiach – środowe) popołudnia należą do najmłodszych miłośników literatury, nawet jeśli sami nie potrafią jeszcze czytać… ;)

A co dla dorosłych?

We wtorek, 2 lipca, odbędzie się w Filii nr 14 wernisaż wystawy prac Pauliny Reszuty „Zabawka tradycyjna”. Filia nr 13 zaprasza Czytelników na kolejne spotkanie z cyklu Porozmawiajmy o książkach. W tym miesiącu będzie to spotkanie wyjątkowe, bo… plenerowe J Obrany kierunek: Nikiszowiec. W Filii nr 1 z kolei, w ramach Pogaduch książkowych, bierzemy na tapet powieść „Ostre przedmioty” Gillian Flynn. Jeśli nie przepadacie rozmawiać o książkach, ale lubicie nabywać antykwaryczne perełki, zainteresują Was pewnie biblioteczne kiermasze. Przez cały miesiąc, w godzinach otwarcia, w Filii nr 35 sprzedawane będą antykwaryczne książki oraz archiwalna prasa; w Filii nr 32 natomiast kiermasz antykwaryczny odbędzie się już 1 lipca, w godz. 11.30-19.00. W tej samej filii odbywać się będą, jak dotychczas, lekcje podstaw gry w szachy dla seniorów, a także, w ramach Klubu Szachowego, szachowe rozgrywki dla wszystkich chętnych Czytelników. Dorosłych planszomaniaków zapraszamy do Filii nr 30 na kolejną edycję Gier bez prądu. Zachęcamy do przynoszenia gier ze sobą, bo im więcej, tym lepiej!

W Filii nr 28 w Podlesiu odbędzie się plenerowe przedstawienie dla dorosłych „Rajza Karlika za Fridą po Górnym Śląsku”, w którym występują artyści z Tyjateru z naszego platzu. Jest to amatorski projekt grupy pasjonatów teatru, działający przy Ogólnopolskim Trzeźwościowym Stowarzyszeniu Kulturalno-Turystycznym w Katowicach. Natomiast w Filii nr 3 odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Letnia Szkoła Czytania Poezji. Naszym gościem będzie Grzegorz Paczkowski - "śpiewający autor" wywodzący się z nurtu muzyki poetyckiej.

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu zmieniają się godziny otwarcia, a wszystkie filie są zamknięte w soboty. Więcej o nowych godzinach – w dziale Ogłoszenia.

Na wakacyjne wyjazdy dobrze jest zabrać z sobą książkę. Jeśli tom jest za ciężki, warto przemyśleć skorzystanie z oferty bezpłatnego dostępu do wirtualnej wypożyczalni Legimi, który oferuje nasza Biblioteka. Śpieszcie się, liczba darmowych kodów dla Czytelników jest ograniczona!

Jeśli chcecie być na bieżąco i wiedzieć wcześniej, co dzieje się w naszych filiach, koniecznie subskrybujcie Newsletter. Bez obaw – nie spamujemy, informacje wysyłamy raz w miesiącu.

Przypominamy, że udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych przez naszą Bibliotekę jest bezpłatny.

Do zobaczenia!