turniej wiking

Wraz z Wydawnictwem Literatura zapraszamy uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w dwóch Turniejach Czytelniczych, organizowanych w naszej Bibliotece w październiku. Nad obydwoma Patronat Honorowy obejmuje pisarz Paweł Wakuła, autor książek będących przedmiotem Turniejów.

Pierwszy z nich – Saga o Wikingach – kierowany jest do uczniów klas VI, VII i dotyczyć będzie treści powieści Bjørn – syn burzy. Udział w nim brać będą drużyny złożone z dwóch osób.
Drugi Turniej – Wielcy Podróżnicy – poświęcony będzie książce Jajecznica Kolumba. Opowieści o wielkich podróżnikach, wchodzącej w skład serii A to historia!; udział w nim wezmą uczniowie klas IV i V, zebrani w trzyosobowe zespoły.

turniej wielcy

Turnieje Czytelnicze odbędą się w dn. 22 i 23 października 2019 r., w Filii nr 14 przy ul. Piastów 20 (Katowice-Os. Tysiąclecia). W obu udział weźmie Paweł Wakuła, który obejmie posadę przewodniczącego jury. Po zakończeniu Turniejów odbędą się spotkania z autorem, podczas których młodzi czytelnicy będą mieli okazję porozmawiać z pisarzem.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., od 15 czerwca do 15 października br. Prosimy o zapoznanie się z regulaminami Turniejów przed zgłoszeniem uczestników. W razie niejasności wynikających z zapisu w regulaminów, szczegółowych informacji udzielają pracownicy Działu Metodyki, Analiz i Promocji pod numerem telefonu 322 546 098, wewn. 112 i 121 oraz pod ww. adresem mailowym.

Życzymy udanej zabawy!

Turniej Saga o Wikingach - regulamin
Turniej Wielcy Podróżnicy - regulamin