2019 lato plakat
Tego lata będziemy luftować swoje myśli, uczyć się nicnierobienia i zażywać książkowej jogi. Odwoływać będziemy się do kultury i tradycji śląskiej, w której to dzieci przebywały na podwórkach przez większość dnia.
W lipcu i sierpniu zapraszamy do wybranych filii, młodych niedorosłych (7-12 lat) na spotkania ze słowem, warsztaty i zabawy literackie, by wspólnie przebywać na lufcie.

Odkryta na nowo przestrzeń będzie nęciła dotychczasowych użytkowników nowoczesnych technologii, prostotą i kreatywnością. Podczas „luftowania” będziemy uświadamiać, jak ważną rolę odgrywa powietrze, co można robić będąc na powietrzu i jak o to powietrze należy dbać. Podejmiemy działania warsztatowe, które pozwolą na ukierunkowanie tych myśli. Weźmiemy przykład z Dzieci z Bullerbyn, które spędzały na łonie przyrody cały swój czas, wymyślając kreatywne zabawy. Udowodnimy, że kontakt z przyrodą niesie ze sobą pozytywny wpływ na funkcjonowanie i rozwój organizmu, a także oddziałuje na odporność organizmu. Idąc tym tropem chcemy zachęcić młodych do korzystania z dobroci i różnorodności natury.
Naszymi specjalistami od luftu będą: Urszula Palusińska – autorka Brzuchem do góry, Piotr Bielski zajmujący się jogą śmiechu, na nudę warsztatami komiksowymi zaradzi Edyta Bystroń, a kryminalno-detektywistycznie - Marcin Pałasz, Wojciech Grajkowski, któremu natura nie jest obojętna, Teatr Lalki i Aktora ATENEUM, który o Piaskowym wilku wie całkiem sporo. Nie robiąc nic, można wpatrywać się w Niesamowity wszechświat i Brzechwę dzieciom (wystawy udostępnione przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia) oraz Drzewa Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego (wystawa udostępniona przez Wydawnictwo Dwie Siostry).

 

LATO Z KSIĄŻKĄ
2 lipca – 29 sierpnia
wtorki, środy, czwartki

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z informacjami dotyczącymi tematyki i godzin rozpoczęcia spotkań dla poszczególnych filiach bibliotecznych, które zostaną zamieszczone w planie akcji LATO Z KSIĄŻKĄ.


Filia nr 3 (ul. Gliwicka 93) Filia nr 6 (ul. Bytomska 8a) Filia nr 10 (ul. Radockiego 70 A) 


Filia nr 12 (ul. Witosa 18 B) 


Filia nr 14 (ul. Piastów 20) Filia nr 16 (ul. Wajdy 21) - 2 - 18 lipca oraz 20 - 29 sierpnia  Filia nr 20 (ul. Strzelców Bytomskich 21 B) - lipiec, 20-29 sierpnia 
Filia nr 21 (ul. Zamkowa 45) – lipiec -  Wtorek, środa, czwartek  
Filia nr 23 (ul. Paderewskiego 65) 
Filia nr 25 (ul. B. Chrobrego 2) 


Filia nr 26 (ul. Samsonowicza 27) Filia nr 28 (ul. ul. Uniczowska 36) 


Filia nr 32 (ul. Grzyśki 19 a) 


Filia nr 17 (ul. Krzyżowa 1) – lipiec We wtorki i czwartki Zajęcia dla grup zorganizowanych prowadzą:


Filia nr 11 (ul. Grażyńskiego 47) 

Filia nr 19 (ul. Obrońców Westerplatte 10) – sierpień 
Filia nr 27 (ul. Szarych Szeregów 62) 


Filia nr 30 (ul. Rybnicka 11) 

Filia nr 33 (ul. Markiefki 44 A) – 1-15 lipca 


Filia nr 38 (ul. Medyków 16)


Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Organizator nie zapewnia biletów komunikacji miejskiej oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Na zajęcia obowiązują zapisy oraz pisemna zgoda rodziców.
Regulamin akcji Lato z Książką – Luftuj się z Biblioteką

Filie prowadzące akcję zastrzegają sobie prawo do zmiany tematyki spotkań lub godzin ich trwania. Informacje o aktualnych planach zajęć, uwzględniające również ewentualne zmiany, dostępne są w filiach.

Polecane książki do akcji Lato z Książką – Luftuj się z Biblioteką

Sponsorzy - galeria