f1 niewidomi czytaja

Zapewne nie wszyscy nasi Czytelnicy wiedzą czym jest Oddział Książki Mówionej w śródmiejskiej Filii nr 1. W oddziale tym gromadzimy książki przygotowane specjalnie dla osób niewidomych i niedowidzących, zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych. W naszej ofercie znajdują się kasety magnetofonowe (wbrew pozorom, cieszące się nadal dużą popularnością, głównie wśród osób starszych), audiobooki oraz książki w formacie Larix - do odtwarzania przez urządzenie o nazwie Czytak, którego sama nazwa wskazuje do czego służy ;) "Larixy" można u nas nagrać i odsłuchiwać we własnym Czytaku, można u nas również takie urządzenie wypożyczyć, za drobną kaucją.

Księgozbiór Oddziału Książki Mówionej jest stale powiększany. Naszym celem jest dotarcie do jak największej rzeszy osób z dysfunkcją narządu wzroku, by umożliwić im dalsze korzystanie z dóbr kultury. To, że nie widzą, nie oznacza, że nie mogą czytać! W naszej Bibliotece niewidomi także czytają. Powiedzcie o tym swoim znajomym, rodzinie. Niech osoby niewidome i niedowidzące nie czują się wykluczone. Nasza kadra jest świetnie zorientowana i pomocna, każdemu poleci coś dobrego i nikogo nie wypuści z Biblioteki z pustymi rękoma.
Szczegółowych informacji o Oddziale udzielają pracownicy Filii nr 1.
Zapraszamy!