MiejskPlakat promującya Biblioteka Publiczna w Katowicach oraz Wydawnictwo Literatura serdecznie zapraszają na uroczystą premierę książki Kazimierza Szymeczki Gołąbek niepokoju. To powieść z cyklu "Wojny dorosłych - historie dzieci", opowiadająca o życiu codziennym na Śląsku w latach 1919-1921.

Premiera, z udziałem autora, odbędzie się w dn. 13 marca 2019 r., w Filii nr 16, przy ul. Wajdy 21.
O godz. 11.00 Kazimierz Szymeczko spotka się z najmłodszymi czytelnikami, natomiast na godz. 12.00 przewidziano spotkanie autorskie dla dorosłych. Zapraszamy rodziców, dziadków, nauczycieli polonistów, bibliotekarzy, dziennikarzy i wszystkich czytelników chcących wziąć udział w spotkaniu autorskim.

W trakcie spotkania zaprezentowana zostanie bogata oferta Wydawnictwa Literatura; będzie również możliwość zakupienia książek Kazimierza Szymeczki.

Dlaczego warto wziąć udział w premierze „Gołąbka niepokoju”? Ponieważ książka ta jest jedną z niewielu literackich propozycji dla młodych czytelników, traktującą o życiu codziennym Ślązaków w latach 1919-1921. Rok 2019 ogłoszony został Rokiem Powstań Śląskich, w roku ubiegłym świętowaliśmy stulecie Odzyskania Niepodległości. Warto wykorzystać ten czas do budowania w najmłodszych Polakach zdrowej, prawdziwej tożsamości narodowej. Premiera książki Kazimierza Szymeczki jest ku temu dobrą okazją.

Osoby chętne do wzięcia udziału w premierze prosimy o mailowe potwierdzenie obecności pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.