III Tydzień Kultury Żydowskiej 16-22 lutego 2019 r.

Ferie z Książką czyli tropienie dźwięku w słowach i słów w muzyce

ferie 2019

Podczas ferii zimowych zapraszamy do udziału w akcji „Ferie z Książką”,  tym razem pod hasłem Muzyczne Harce. Katowice są Miastem Muzyki UNESCO, rok 2019 został ogłoszony Rokiem Moniuszki, wyruszymy zatem na poszukiwanie miejsc, gdzie mieszka muzyka, a w bibliotece posłuchamy, co jest grane.

Dowiemy się, co dżdżownica Akolada o muzyce opowiada, poznamy tajemnicze Sonostwory, odlecimy z odlotową muzyką, sprawdzimy jak tańczono przed wiekami i czy naprawdę można usłyszeć zygzaki, krajobrazy i archidźwięki.  Ciocia Jadzia opowie nam o Stanisławie Moniuszce i małym Mozarcie, dowiemy się, czym zajmuje się kompozytor i po co muzykom dyrygent.  Sprawdzimy jak grają instrumenty, i spróbujemy stworzyć własne. Zaprosimy na spotkania i warsztaty, przekonamy się, że w książkach też może mieszkać melodia.

Zajęcia kierowane są do dzieci w wieku 7-12 lat; obowiązuje pisemna zgoda rodziców na udział w nich.
Formularz zgody rodziców na udział ich dzieci w Akcji,
który należy pobrać, wydrukować i przynieść do filii, znajduje się TUTAJ.

Na dwugodzinne warsztaty do Biblioteki zapraszamy:

Zapisy na zajęcia 11 lutego – 22 lutego 2019 r. przyjmowane są w filiach:

We wtorki i czwartki zapraszamy do filii:

Ponadto, w Filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach nr:

spotkania dla grup zorganizowanych. Zainteresowanych udziałem prosimy o kontakt bezpośrednio z Filią.

Akcja zamknięta będzie prowadzona w Szpitalnej Bajkotece Filia nr 38

(ul. Medyków 16) w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Organizator nie zapewnia biletów komunikacji miejskiej oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów.

Filie prowadzące akcję zastrzegają sobie prawo do zmiany tematyki spotkań lub godzin ich trwania. Informacje o aktualnych planach zajęć, uwzględniające również ewentualne zmiany, dostępne są w filiach.

Udział w akcji oznacza akceptację REGULAMINU

Sponsorzy:

Sponsorzy w 2019