Czytanie na dywanie
Nie-zwykli
Laboratorium Sztuki - zajęcia literacko - artystyczne
Czytaj dla odmiany
Czytelnicy - podróżnicy
Newsletter
Klub Gier Planszowych
Biblioteczny Klub Seniora
Wielokulturowy Śląsk

opacotwarcie strony ibuk w nowym okniebip logo

otwarcie strony urzędu miasta w nowym oknieskup

opacotwarcie strony ibuk w nowym okniebip logo

otwarcie strony urzędu miasta w nowym oknieskup

opacotwarcie strony ibuk w nowym okniebip logo

otwarcie strony urzędu miasta w nowym oknieskup

Podaruj książkę bibliotece

Rozmiar:

COP polskie

Od wielu tygodni tematem nr 1 w Katowicach jest grudniowy Szczyt Klimatyczny COP24, w którym udział wezmą tysiące delegatów z całego świata. Tematy takie jak ochrona środowiska, edukacja w zakresie ekologii czy przestrzeganie praw zwierząt są bliskie naszej Bibliotece - organizujemy spotkania, dyskusje i wystawy z nimi związane.

Postanowiliśmy zatem zainaugurować akcję Podaruj książkę bibliotece.

Polskich uczestników spotkań towarzyszących konferencji, wolontariuszy czy osoby biorące udział w Marszu dla Klimatu lub po prostu zainteresowane wydarzeniem, zachęcamy do podarowania wartościowych tytułów związanych z tematyką ochrony środkowiska, ekologią czy prawami zwierząt. Wszystkie przekazane nam książki włączymy do księgozbioru, dzięki czemu trafią do szerszej rzeszy czytelników.

 

Z kolei gości Szczytu Klimatycznego oraz wszystkich obcokrajowców mieszkających w naszym regionie, zachęcamy do podarowania naszej Bibliotece książki napisanej w ich ojczystym języku. Jako iż delegaci przybywają do naszego miasta z najdalszych zakątków świata, będzie to wspaniała okazja do poznania dorobku kulturowego, z którym być może nie mielibyśmy w innych okolicznościach styczności.

 

Na wszystkie pytania związane z akcją chętnie odpowiedzą pracownicy Działu Metodyki, Analiz i Promocji - nr tel 322 546 098, wewn. 112 i 121 oraz mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

Sponsorzy w 2018