Grudniowa biblioteka (2018)

plakat promujący

Ostatni miesiąc roku tuż za rogiem – czy udało się Wam zrealizować noworoczne wyzwanie czytelnicze? Jeśli nie, macie jeszcze trochę czasu do nadrobienia zaległości, w czym pomóc Wam mogą bogato zaopatrzone kiermasze książek antykwarycznych, które odbędą się w pierwszą sobotę (Filia nr 14) i pierwszy poniedziałek (Filia nr 32) grudnia ;)
Jakie jeszcze wydarzenia, oprócz kiermaszy, organizujemy? Zapraszamy na spotkania autorskie z Anną Fryczkowską, Gabrielą Anną Kańtor, Barbarą Szmatloch i Aleksandrem Lubiną. Miłośników spotkań podróżniczych zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia relacji Alicji i Janusza Murzynowskich poświęconej Lwowowi; naszym gościem będzie również autor bloga „Antek w podróży”, który opowie o dwóch twarzach Iranu.

Grudniowe spotkanie z cyklu Wielokulturowy Śląsk poprowadzi pisarz i dziennikarz Dionisios Sturis, a tematem jego wystąpienia będzie pomoc, jakiej Polacy udzielili uchodźcom w Grecji. Z kolei bohaterem spotkania z cyklu Nie-Zwykli będzie Sebastian Grzywacz – niewidomy rodzic, działacz Fundacji Ponad Słowami.

W dn. 28 grudnia zapraszamy do Filii nr 3 na świąteczno-noworoczny koncert Grzegorza Płonki i zespołu Mali Ligocianie „Pieśni z placów i salonów”. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, udział w koncercie jest biletowany – bezpłatne wejściówki odbierać będzie można w Filii nr 3 od poniedziałku, 3 grudnia.
Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki, których pełen harmonogram, wraz z tytułami, znajduje się w kalendarium. W Filii nr 13 również odbywają się, od listopada br., literackie spotkania dyskusyjne. Więcej informacji na temat cyklu „Porozmawiajmy o książkach” udzielają pracownicy F13.
Przypominamy, iż w poniedziałek, 24 grudnia br., nasza Biblioteka jest zamknięta. Z kolei chętnych na zrobienie książkowych zapasów noworocznych na ostatnią chwilę, zapraszamy w sylwestrowy poniedziałek do naszych filii w godz. od 8.00 do 15.00.