Odkryj Historię
Lato z Książką 2018

Biblioteka na 4. Śląskich Targach Książki

plakat promujący

W dniach od 12 do 14 października br. (piątek-niedziela) odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym 4. Śląskie Targi Książki. Nasza Biblioteka również tam będzie, jak zawsze z niezawodnym programem dla młodszych i starszych :) Koniecznie zajrzyjcie na nasze stoisko - nr 30!

Co szykujemy?

Przez wszystkie trzy dni,
od samego otwarcia aż po samo zamknięcie, prowadzić będziemy kiermasz książek antykwarycznych, na który szykujemy mnóstwo poczytnych tytułów. W tym samym czasie, przy naszym stoisku, działać będzie również Czytelnia pod Sówką – miejsce spotkań z książką dla czytelników całkiem małych oraz trochę starszych. Do Czytelni zapraszamy również rodziców chcących poznać książki i autorów, których warto „zaprosić” do swojej domowej biblioteczki (lub wypożyczyć u nas ;) ).

targi ksiazki 2018 baner

W piątek
w godz. 13.00-13.50, w Forum 2, odbędą się warsztaty literacko-typograficzne dla młodzieży (grupy zorganizowane) Laboratorium Słowa. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W sobotę również odbędą się warsztaty Laboratorium Słowa
, tym razem już otwarte, na które zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców. Zajrzyjcie do Forum 2 w godz. 10.15-10.50, bo szykuje się świetna zabawa!

Tego samego dnia, w godz. 11.50-13.00
, przy naszym Bibliotecznym stoisku na Czytelników czekać będzie Aleksandra Tyl. Autorka cyklu Aleja Bzów i powieści Szalona wiosna, Magiczne lato, Karmelowa jesień, Anielska zima podpisywać będzie swoje książki.

Aleksandra Tyl
będzie również gościem Filii nr 12, przy ul. Witosa 18 B – spotkanie autorskie odbędzie się w piątek, 12 października, o godz. 17.00.

Ostatniego dnia Targów, w godz. 15.00-15.50 w Forum 2, Biblioteka organizuje spotkanie z Magdaleną Majcher – autorką cyklu powieści Wszystkie pory uczuć.

Fanów historii, nowoczesnych technologii, Katowic i zabaw zachęcamy do wzięcia udziału w grze bibliotecznej z wykorzystaniem kodów QR Odkryj historię. Gra odbędzie się w dniach od 8 do 13 października w Filiach nr 1, 11, 13 i 30, z finałem podczas Targów Książki.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym corocznym śląskim święcie miłośników słowa pisanego. Nie zapomnijcie zajrzeć na nasze stanowisko, z pewnością nie wyjdziecie od nas z pustymi rękoma :)

Mapka z lokalizacją

plan przodem