Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Budżet Obywatelski - V edycja

Budzet Obywatelski V edycja

Niebawem rozpocznie się głosowanie w ramach piątej edycji katowickiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku przeznaczono na ten cel ponad 22,8 mln zł, z czego 3 mln przekazane będą do realizacji projektów ogólnomiejskich, natomiast pozostała kwota - lokalnych.
Spośród projektów które pozytywnie przeszły weryfikację i zostały zakwalifikowane do głosowania, są również projekty związane z naszą Biblioteką – jeden ogólnomiejski i 34 lokalne. Złożone zostały przez naszych Czytelników, którym bardzo dziękujemy za tę pomoc i okazaną sympatię. Na liście znalazły się wnioski m.in. o zakup wyposażenia wspierającego organizowanie spotkań, wzbogacenie zbiorów o wydawnicze nowości książkowe i audiobookowe, modernizację filii czy dofinansowanie imprez kulturalnych.

Głosowanie odbędzie się w dn. 10-23 września. Co ciekawe, w tym roku upoważnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy Katowic, zameldowani na pobyt stały lub czasowy, niezależnie od wieku. W przypadku osób przed 16 r.ż., chcących wziąć udział w głosowaniu, wymagana jest zgoda opiekuna prawnego. Głosowanie odbędzie się przez internet oraz w Dzielnicowych Punktach Informacyjnych. Aby poprzeć projekty związane z Biblioteką, należy zapamiętać ich numery ID i tytuły - pełen wykaz znajduje się na końcu artykułu.

Już nieraz pokazali Państwo, że możemy liczyć na Wasze głosy poparcia. Mamy nadzieję, że i w tym roku nie zapomnicie o bibliotece, która dostarcza najlepszą literaturę polską i światową, a przez cały rok organizuje dla Was bezpłatne spotkania autorskie i podróżnicze, wystawy, warsztaty, happeningi, kiermasze, zajęcia komputerowe, naukę języków obcych, spotkania dla dzieci i młodzieży i wiele, wiele więcej :)

Pobierz listę wniosków PDF

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok