Lato z Książką 2018
Budżet Obywatelski 2018

Wrzesień w Bibliotece (2018)

Plakat promujący

Wakacje za nami, intensywne Lato z Książką również zakończone – witamy wrzesień, wracamy do codzienności i naszych regularnych godzin otwarcia.
Nowy miesiąc rozpoczynamy od poniedziałkowego, całodniowego kiermaszu książek antykwarycznych w Filii nr 32 (3 września). W piątek, 7 września, w Filii nr 12 odbędzie się spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller, poświęcone książkom z serii „Damy, dziewuchy, dziewczyny”. Kto udziału w spotkaniu w tym dniu wziąć nie może, będzie miał drugą szansę – autorka spotka się z czytelnikami również nazajutrz, podczas Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, w Ogrodzie Słów przy Filii nr 14. Będzie to jedna z wielu atrakcji jakie szykujemy na Narodowe Czytanie. Więcej informacji, wraz z programem wydarzenia, znajdą Państwo tutaj.
Kolejny tydzień września rozpoczynamy spotkaniami z dwiema znanymi i cenionymi kobietami – pierwsza z nich, Barbara Szmatloch, jest publicystką i dziennikarką, znawczynią Górnego Śląska; druga jest podróżniczką i aktorką Teatru Śląskiego – to Alina Chechelska, która opowie o swojej podróży do Indonezji. Spotkania z obiema paniami odbędą się w Filii nr 12.
Czytelników z Kostuchny i okolic zainteresuje zapewne spotkanie z blogerem „Antkiem w podróży”, który opowie o tym, co widział w Iranie. Natomiast wrześniowe spotkanie z cyklu Wielokulturowy Śląsk poświęcone będzie tematowi Słowaków w Polsce – gościem będzie prof. Józef Ciągwa, przewodniczący Towarzystwa Słowaków w Polsce. Seniorów z Osiedla Tysiąclecia zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu z prof. Mieczysławem Chorążym – nestorem polskiej onkologii, żołnierzem AK i kawalerem Orderu Orła Białego.

Miłośników Szopienic zapraszamy na prelekcję Danieli Dylus „Szopienice wczoraj i dziś” w Filii nr 36, natomiast grzybiarze i grzybiarze in spe nie powinni przegapić spotkania „Z grzybami za pan brat” z Łukaszem Fuglewiczem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie.
Wrzesień to powrót regularnych zajęć plastycznych pod szyldem Laboratorium Sztuki, a także spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki. W tym miesiącu otwieramy nowy klub dla młodych czytelników z Bogucic – spotkanie organizacyjne już 14 września w Filii nr 22.
Pozostając w temacie młodych czytelników przypominamy, że jeszcze tylko do 15 września czekamy na zgłoszenia do Turnieju Czytelniczego „Polscy Superbohaterowie” dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych. Więcej informacji na temat turnieju znajduje się tutaj.
Przypominamy również o możliwości zapisania się do newslettera bibliotecznego, dzięki któremu już żadne wydarzenie nie umknie Państwa uwadze. Wysyłamy go około dwudziestego dnia miesiąca na adres mailowy podany przy rejestracji. Zachęcamy do skorzystania!