Góry – Literatura – Biblioteka 2-8 marca 2019 r.
Czytanie na dywanie
Nie-zwykli
Czytelnicy - podróżnicy
Laboratorium Sztuki - zajęcia literacko - artystyczne
III Tydzień Kultury Żydowskiej 16-22 lutego 2019 r.
Klub Gier Planszowych
Biblioteczny Klub Seniora
Konferencja OBRAZ/słowo/Biblioteka
Wielokulturowy Śląsk
Newsletter
Czytaj dla odmiany

opacotwarcie strony ibuk w nowym okniebip logo

otwarcie strony urzędu miasta w nowym oknieskup

opacotwarcie strony ibuk w nowym okniebip logo

otwarcie strony urzędu miasta w nowym oknieskup

opacotwarcie strony ibuk w nowym okniebip logo

otwarcie strony urzędu miasta w nowym oknieskup

Wrzesień w Bibliotece (2018)

Rozmiar:

Plakat promujący

Wakacje za nami, intensywne Lato z Książką również zakończone – witamy wrzesień, wracamy do codzienności i naszych regularnych godzin otwarcia.
Nowy miesiąc rozpoczynamy od poniedziałkowego, całodniowego kiermaszu książek antykwarycznych w Filii nr 32 (3 września). W piątek, 7 września, w Filii nr 12 odbędzie się spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller, poświęcone książkom z serii „Damy, dziewuchy, dziewczyny”. Kto udziału w spotkaniu w tym dniu wziąć nie może, będzie miał drugą szansę – autorka spotka się z czytelnikami również nazajutrz, podczas Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, w Ogrodzie Słów przy Filii nr 14. Będzie to jedna z wielu atrakcji jakie szykujemy na Narodowe Czytanie. Więcej informacji, wraz z programem wydarzenia, znajdą Państwo tutaj.
Kolejny tydzień września rozpoczynamy spotkaniami z dwiema znanymi i cenionymi kobietami – pierwsza z nich, Barbara Szmatloch, jest publicystką i dziennikarką, znawczynią Górnego Śląska; druga jest podróżniczką i aktorką Teatru Śląskiego – to Alina Chechelska, która opowie o swojej podróży do Indonezji. Spotkania z obiema paniami odbędą się w Filii nr 12.
Czytelników z Kostuchny i okolic zainteresuje zapewne spotkanie z blogerem „Antkiem w podróży”, który opowie o tym, co widział w Iranie. Natomiast wrześniowe spotkanie z cyklu Wielokulturowy Śląsk poświęcone będzie tematowi Słowaków w Polsce – gościem będzie prof. Józef Ciągwa, przewodniczący Towarzystwa Słowaków w Polsce. Seniorów z Osiedla Tysiąclecia zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu z prof. Mieczysławem Chorążym – nestorem polskiej onkologii, żołnierzem AK i kawalerem Orderu Orła Białego.


Miłośników Szopienic zapraszamy na prelekcję Danieli Dylus „Szopienice wczoraj i dziś” w Filii nr 36, natomiast grzybiarze i grzybiarze in spe nie powinni przegapić spotkania „Z grzybami za pan brat” z Łukaszem Fuglewiczem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie.
Wrzesień to powrót regularnych zajęć plastycznych pod szyldem Laboratorium Sztuki, a także spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki. W tym miesiącu otwieramy nowy klub dla młodych czytelników z Bogucic – spotkanie organizacyjne już 14 września w Filii nr 22.
Pozostając w temacie młodych czytelników przypominamy, że jeszcze tylko do 15 września czekamy na zgłoszenia do Turnieju Czytelniczego „Polscy Superbohaterowie” dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych. Więcej informacji na temat turnieju znajduje się tutaj.
Przypominamy również o możliwości zapisania się do newslettera bibliotecznego, dzięki któremu już żadne wydarzenie nie umknie Państwa uwadze. Wysyłamy go około dwudziestego dnia miesiąca na adres mailowy podany przy rejestracji. Zachęcamy do skorzystania!

 

Sponsorzy w 2019