MPlakat promującyiłośnicy fantastyki i s.f. znają doskonale Filię nr 30 w Śródmieściu (nie mylić ze Śródziemiem ;)

To właśnie tam znajduje się Oddział Literatury Fantastycznonaukowej o bardzo bogatym, wciąż uzupełnianym o nowości, zbiorze liczącym niemal 5 i pół tysiąca ksiązek. Wielu naszych czytelników chętnie wspiera działalność Biblioteki, ofiarowując nam w darach książki, które następnie wcielamy do księgozbioru. Filia nr 30 prowadzi Fantastyczną Akcję, w ramach której chętnie przyjmuje książki science fiction oraz fantastykę. Jeśli ktoś z Państwa chciałby obdarować F30 tytułem z ww. gatunków literackich, będziemy bardzo wdzięczni ;-)

W jaki sposób można przekazać książki?

Wcale nie trzeba jechać specjalnie do Filii nr 30. Mogą Państwo zostawić egzemplarze, które chcecie podarować Bibliotece, w którejkolwiek z naszych filii – gdzie jest Państwu najbliżej i najwygodniej. Stamtąd książki te trafią do Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów, gdzie zostaną dokładnie opisane i włączone do księgozbioru, a następnie przekazane zostaną Filii nr 30, gdzie będą już w pełni do dyspozycji czytelników :-)

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy, ponieważ także dzięki Państwu możemy powiększać nasz księgozbiór, a inni czytelnicy mają szansę zapoznać się z wieloma wartościowymi książkami.