Lato z Książką 2018

Kamishibai - papierowy teatr

Plakat promującyKamishibai to wywodząca się z Japonii technika czytania/opowiadania, do której wykorzystuje się plansze z obrazkami i tekstem, wsuwane do płaskiej, drewnianej, częściowo otwartej skrzynki (butai), imitującej parawan teatrzyków marionetkowych.

Nazwa stanowi połączenie słów kami – papier oraz shibai – teatr, dzięki czemu Kamishibai nazywany jest papierowym teatrem, czy teatrem ilustracji.

Ta forma wspólnego głośnego czytania cieszy się dużą popularnością zarówno wśród przedszkolaków, jak i wśród starszych dzieci. Nie tylko chętnie słuchają opowieści, ale i sami wykonują, podczas zajęć plastycznych, własne plansze z ciekawymi historiami.

Teatrzyki Kamishibai są dostępne w wybranych naszych filiach. Jeśli będą Państwo odwiedzać Bibliotekę wraz z dzieckiem, zachęcamy by poprosić bibliotekarza o udostępnienie Kamishibai i sprawdzenie, czy i Wam taka forma wspólnego spędzania czasu przypadnie do gustu. Życzymy udanej zabawy!