Lato z Książką 2018

Turniej Czytelniczy POLSCY SUPERBOHATEROWIE

turniej plakat

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach oraz Wydawnictwo RM zapraszają do wzięcia udziału w Turnieju Czytelniczym „Polscy Superbohaterowie”, który odbędzie się 3 października 2018 r., o godz. 10.00, w Filii nr 14 MBP przy ul. Piastów 20 (Os. Tysiąclecia).

Turniej oparty jest o treść trzech tomów wchodzących w cykl Polscy Superbohaterowie – książek „Maria Skłodowska-Curie” autorstwa Małgorzaty Sobieszczak-Marciniak oraz „Rotmistrz Witold Pilecki” i „Józef Piłsudski” autorstwa Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby.

Udział w Turnieju wziąć mogą uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych, będący czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, zorganizowani w trzyosobowe zespoły. Jedna szkoła może oddelegować do udziału maksymalnie dziewięciu uczniów, tj. trzy zespoły.

Zgłoszeń udziału w Turnieju można dokonywać od 15 czerwca do 15 września br., pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; liczba zespołów jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
W mailu należy zawrzeć: imiona i nazwiska uczestników, klasę, numer oraz adres reprezentowanej szkoły, dane kontaktowe nauczyciela.

Nagrodami, dla trzech zwycięskich zespołów, będą książki ufundowane przez Wydawnictwo RM (ul. Mińska 25, 03-808 Warszawa) oraz gadżety promocyjne ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach.

Patronem Honorowym Turnieju Czytelniczego „Polscy Superbohaterowie” jest Małgorzata Strękowska-Zaremba, autorka dwóch z trzech turniejowych powieści, natomiast Patronem jest Wydawnictwo RM.

Po Turnieju  nastąpi wręczenie nagród oraz spotkanie z autorką, będzie można zdobyć autograf i zapozować do pamiątkowego zdjęcia.

Szczegółowych informacji o Turnieju uzyskać można pod numerem telefonu 322 546 098, wewn. 112, lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Serdecznie zapraszamy!