Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Lato z Książką - 2018

plakat promujący

LATO Z KSIĄŻKĄ to akcja dedykowana młodym miłośnikom książek, która ma ponad dwudziestoletnią tradycję. W lipcu i w sierpniu, w czasie wolnym od zajęć szkolnych, młodzi czytelnicy uczestniczą w Bibliotece w rozlicznych warsztatach artystyczno-literackich, warsztatach muzycznych, zajęciach parateatralnych, sesjach czytelniczych (wspólnym czytaniu), podchodach literackich, grach literackich, spotkaniach autorskich, spacerach miejskich powiązanych z ważnymi miejscami kulturalnymi. Każdorazowa edycja akcji niesie z sobą inną, unikatową tematykę przewodnią i specjalnie wybrane na ten czas książki do czytania. Przybliżamy kulturę czytania poprzez spotkania z autorami i ilustratorami, opowiadaczami, artystami, muzykami, bo czytania nie trzeba się bać. Tegoroczne Lato z Książką poświęcimy słowom i literom.

 

W bibliotecznym Laboratorium SŁOWA badamy litery, wyrazy, sylaby, w różnej postaci i formie. Podchodzimy do nich artystycznie, odkrywczo, filozoficznie oraz nadajemy im nowy wygląd i kształt. Skupiamy się zarówno na słowach pisanych, jak i mówionych. Dbamy o gimnastykę języka i dowiadujemy się, co on całymi dniami robi za zębami? Dajemy słowo wędrówki nie są nudne, lecz zabawne a czasem nawet przekomiczne i groteskowe.

Lato z Książką to ponad 200 spotkań z książką, które odbywają się każdorazowo w prawie dwudziestu filiach bibliotecznych, w tym w bibliotece szpitalnej. W ramach działań współpracujemy z instytucjami kultury na terenie aglomeracji śląskiej, wydawnictwami książkowymi i firmami dla których kultura i czytanie ma znaczenie.


LATO Z KSIĄŻKĄ
3 lipca – 30 sierpnia
wtorki, środy, czwartki

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z informacjami dotyczącymi tematyki i godzin rozpoczęcia spotkań dla poszczególnych filiach bibliotecznych, które zostaną zamieszczone w planie akcji LATO Z KSIĄŻKĄ.

Na spotkania zapraszają:

We wtorki i czwartki zaprasza:

W poniedziałki, środy i czwartki zaprasza:


Zajęcia dla grup zorganizowanych prowadzą:

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Organizator nie zapewnia biletów komunikacji miejskiej oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Na zajęcia obowiązują zapisy oraz pisemna zgoda rodziców.

Filie prowadzące akcję zastrzegają sobie prawo do zmiany tematyki spotkań lub godzin ich trwania. Informacje o aktualnych planach zajęć, uwzględniające również ewentualne zmiany, dostępne są w filiach.

Pobierz regulamin
Pobierz zgodę opiekuna

Harmonogram imprez lipiec 2018 r.

Harmonogram imprez sierpień 2018 r.

Sponsorzy|closed

ezop  poradnia k  zielona sowa  dlaczemu  burda ksiazki  egmont media rodzina wab wilga rckik zakamarki nasza ksiegarnia jedyne takie insignis pwn polawiacze perel ingart debit literatura jednosc.jpg mala kurka alegoria tak czytam papilon ced od deski do deski biala plama literackie

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok