Laboratorium Sztuki - zajęcia literacko - artystyczne
Czytelnicy - podróżnicy
Biblioteczny Klub Seniora
Wielokulturowy Śląsk
Czytaj dla odmiany
Klub Gier Planszowych
Lato z Książką 2018
Nie-zwykli
Czytanie na dywanie

opacotwarcie strony ibuk w nowym okniebip logo

otwarcie strony urzędu miasta w nowym oknieskup

 

 

 

 

 

 

opacotwarcie strony ibuk w nowym okniebip logo

otwarcie strony urzędu miasta w nowym oknieskup

opacotwarcie strony ibuk w nowym okniebip logo

otwarcie strony urzędu miasta w nowym oknieskup

Lato z Książką - 2018

Rozmiar:

plakat promujący

LATO Z KSIĄŻKĄ to akcja dedykowana młodym miłośnikom książek, która ma ponad dwudziestoletnią tradycję. W lipcu i w sierpniu, w czasie wolnym od zajęć szkolnych, młodzi czytelnicy uczestniczą w Bibliotece w rozlicznych warsztatach artystyczno-literackich, warsztatach muzycznych, zajęciach parateatralnych, sesjach czytelniczych (wspólnym czytaniu), podchodach literackich, grach literackich, spotkaniach autorskich, spacerach miejskich powiązanych z ważnymi miejscami kulturalnymi. Każdorazowa edycja akcji niesie z sobą inną, unikatową tematykę przewodnią i specjalnie wybrane na ten czas książki do czytania. Przybliżamy kulturę czytania poprzez spotkania z autorami i ilustratorami, opowiadaczami, artystami, muzykami, bo czytania nie trzeba się bać. Tegoroczne Lato z Książką poświęcimy słowom i literom.

 

W bibliotecznym Laboratorium SŁOWA będziemy badać litery, wyrazy, sylaby, w różnej postaci i formie. Podejdziemy do nich artystycznie, odkrywczo, filozoficznie oraz nadamy im nowy wygląd i kształt. Skupimy się zarówno na słowach pisanych, jak i mówionych. Zadbamy o gimnastykę języka i dowiemy się, co on całymi dniami robi za zębami? Dajemy słowo wędrówki nie będą nudne, lecz zabawne a czasem nawet przekomiczne i groteskowe.


Lato z Książką to ponad 200 spotkań z książką, które odbywają się każdorazowo w prawie dwudziestu filiach bibliotecznych, w tym w bibliotece szpitalnej. W ramach działań współpracujemy z instytucjami kultury na terenie aglomeracji śląskiej, wydawnictwami książkowymi i firmami dla których kultura i czytanie ma znaczenie.


LATO Z KSIĄŻKĄ
3 lipca – 30 sierpnia
wtorki, środy, czwartki

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z informacjami dotyczącymi tematyki i godzin rozpoczęcia spotkań dla poszczególnych filiach bibliotecznych, które zostaną zamieszczone w planie akcji LATO Z KSIĄŻKĄ.

Na spotkania zapraszają:

We wtorki i czwartki zaprasza:


Zajęcia dla grup zorganizowanych prowadzą:

Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Organizator nie zapewnia biletów komunikacji miejskiej oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Na zajęcia obowiązują zapisy oraz pisemna zgoda rodziców.

Filie prowadzące akcję zastrzegają sobie prawo do zmiany tematyki spotkań lub godzin ich trwania. Informacje o aktualnych planach zajęć, uwzględniające również ewentualne zmiany, dostępne są w filiach.

Pobierz regulamin
Pobierz zgodę opiekuna

Harmonogram imprez lipiec 2018 r.

Sponsorzy

ezop  poradnia k  zielona sowa  dlaczemu  burda ksiazki  egmont media rodzina

Sponsorzy w 2018