Lato z Książką 2018
Konferencja OBRAZ/słowo/Biblioteka
Odkryj Historię
Śląskie Targi Książki 2018

Czerwiec w Bibliotece (2018)

plakat promujący

Garść informacji dla ciekawych tego, co u nas w pierwszym miesiącu lata:

kiermasze książek antykwarycznych – w sobotę (2.06) w Filii nr 14 (ostatni kiermasz przed przerwą wakacyjną!) i w poniedziałek (4.06) w Filii nr 32

spotkania autorskie:
w Filii nr 6 z Agnieszką Jeż, autorką książki „Kuchnia dwudziestolecia. Co i jak jadano”, natomiast w Filii nr 14 z Włodkiem Goldkornem – autorem książki „Dziecko w śniegu”, znawcą tematyki żydowskiej i historii Europy Środkowo-Wschodniej, w Filii nr 32 z dziennikarzem muzycznym Piotrem Stelmachem, autorem książki „Lżejszy od fotografii. O Grzegorzu Ciechowskim”. Gościem specjalnym spotkania będzie Leszek Biolik – gitarzysta zespołu Republika.

• spotkania z cyklu Czytelnicy-podróżnicy:
o problemie uchodźctwa w Afryce opowiedzą Alina Czyżewska – wolontariuszka w obozie dla uchodźców w Grecji, Agnieszka Gruszka – również wolontariuszka w obozie dla uchodźców, Tadeusz Biedzki – pisarz, Konsul Honorowy Republiki Łotewskiej w Polsce.
O wyprawie w Himalaje opowie Łukasz Hoffmann – autor bloga Blog Szczęśliwego Człowieka. Spotkaniu towarzyszy wystawa zdjęć autora.

spotkanie z cyklu Nie-zwykli:
naszym gościem będzie Łukasz Baruch – niewidomy działacz społeczny, wokalista, prezes Fundacji „Wygrajmy Razem”

• Żywa Biblioteka/Human Library Katowice – to już nasza szósta edycja!

• IV Ogólnopolska Noc Bibliotek „RzeczpospoCzyta!”:

na wieczorne, pełne atrakcji, imprezy dla dzieci zapraszają Filie nr 6, 11, 16, 19, 28 i 32.

• imprezy plenerowe:
Filia nr 26, we współpracy ze Świetlicą Środowiskową św. Agaty organizują piknik rodzinny „Cała Polska czyta dzieciom i Murcki też”, z kolei Filia nr 28 zaprasza na VII Festyn Biblioteczny „Witamy w Baśniogrodzie!”.

To oczywiście nie wszystkie wydarzenia organizowane w czerwcu przez naszą Bibliotekę. Zachęcamy do regularnego zaglądania do kalendarium – spotkań i imprez regularnie przybywa, bądźcie na bieżąco!