plakat promujący

Polish for foreigners
Język polski dla obcokrajowców

Kursy języków obcych odbywające się w naszej Bibliotece cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników. Miło nam, że tak licznie uczestniczą Państwo w zajęciach z języków angielskiego, niemieckiego, francuskiego i japońskiego.

W Katowicach mieszka coraz więcej obcokrajowców, coraz lepiej posługują się językiem polskim. Wciąż jednak zdarza się, że pewne wyrażenia są dla nich niejasne, a wymowa niektórych słów trudna. Postanowiliśmy zatem zorganizować kursy języka polskiego dla obcokrajowców „Polish for foreigners”, dzięki którym podszkolą umiejętności.

 

Ruszyły zapisy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 13 czerwca 2018 roku, o godz. 16.30 w Filii nr 35 Obcojęzycznej. Rejestracji dokonać można telefonicznie pod nr. tel. 322 538 414 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Podczas spotkania omówione zostaną szczegóły zajęć.

Aktualizacja: Kursy języka polskiego dla obcokrajowców odbywają się w Filii nr 10, przy ul. Radockiego 70 A. Informacji o kursach udzielają pracownicy tejże filii, pod numerem telefonu 322 065 544.

 

Jeśli znają Państwo osobę dla której język polski nie jest językiem ojczystym i przydałaby jej się pomoc w opanowaniu jego zawiłości, prosimy poinformować o możliwości wzięcia udziału w zajęciach.
Jeśli jesteś obcokrajowcem i chcesz sprawniej porozumiewać się z Polakami, zapisz się na nasz kurs.


Udział w spotkaniach jest bezpłatny.