Odkryj Historię
Śląskie Targi Książki 2018
Lato z Książką 2018
Konferencja OBRAZ/słowo/Biblioteka

W maju w bibliotece (2018)

plakat promujący

Maj w Bibliotece to głównie obchody Dni Polsko-Czeskich, o których więcej można przeczytać tutaj.
Ale imprezy związane z naszymi południowymi sąsiadami to nie wszystko, co w tym wiosennym miesiącu oferujemy Czytelnikom.
Dzieci zapraszamy na spotkanie z Pawłem Beręsewiczem, autorem książek i wierszy dla dzieci i młodzieży. Spotkanie w Filii nr 16 obfitować będzie w gry i zabawy, będzie można również kupić książki naszego gościa.

W Filii nr 33 odbędzie się przedstawienie teatrzyku kukiełkowego dla najmłodszych dzieci „W baśniowej krainie”, natomiast Filia nr 26 organizuje dwie imprezy dla dzieci i młodzieży, obie na murckowskim rynku – teatrzyk Kamishibai i warsztaty origami oraz Biblioteczne Planszogranie we współpracy z biblioteką Zespołu Szkół n 2.

Starszych czytelników zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu z Łukaszem Orbitowskim. Laureat Paszportu „Polityki” 2015, dwukrotnie nominowany do Literackiej Nagrody Nike, autor m.in. powieści „Inna dusza”, „Exodus” czy „Szczęśliwa ziemia”, będzie gościem Filii nr 14.

Spotkamy się również z Jerzym Tuszyńskim, autorem książek „Wspomnienia z PRLu” oraz „Droga do Pattonville”, z Joanną Sędzikowską, spod pióra której wyszła inspirowana prawdziwymi zdarzeniami powieść o malamutach alaskańskich „Psy z piekła rodem”. Gościć będziemy także Bartłomieja Zatorskiego, współautora książki „W krainie Murckowskich Lasów. Katowice w cieniu pradawnej puszczy” – spotkanie odbędzie się w Filii nr 26, uczestnicy otrzymają po egzemplarzu przewodnika (ilość ograniczona).

Filia nr 28 inauguruje w maju cykl „Dziewczyny dziewczynom”. Będą to spotkania z członkiniami Stowarzyszenia Klubu Śląskich Amazonek w Katowicach.
Amatorów relacji podróżniczych ucieszą zapewne kraje, do których udamy się w maju – Etiopia, Norwegia oraz, oczywiście, Czechy w różnych odsłonach.

Spotkanie z cyklu Wielokulturowy Śląsk wpisuje się w obchody Dni Polsko-Czeskich – naszym gościem będzie dr Kornelia Lach, która opowie o życiu Morawian na pograniczu polsko-czeskim.

Zachęcamy do zajrzenia do kalendarium. Przypominamy, iż udostępniamy możliwość eksportu kalendarza. Dzięki temu nie umknie Państwu żadne z wydarzeń.