W lutym w Bibliotece (2018)

plakat promujący

Najkrótszy miesiąc roku wcale nie oznacza mniejszej liczby wydarzeń w naszej Bibliotece ;)

Już 3 lutego – w pierwszą sobotę miesiąca – odbędzie się kiermasz książek antykwarycznych w Filii nr 14. Jeśli nie będziecie mogli wziąć w nim udziału, nic straconego – w poniedziałek, 5 lutego, podobny kiermasz odbędzie się w Filii nr 32. Warto przyjść i poszperać wśród książek, oferujemy mnóstwo ciekawych tytułów w bardzo atrakcyjnej cenie.

Również w poniedziałek, w Filii nr 14, odbędą się dwa wernisaże wystaw – do obejrzenia malarstwa i emalii na stali zapraszają członkowie Studenckiego Koła Artystyczno-Naukowego Technik Malarskich TON, pod opieką prof. Romana Maciuszkiewicza, natomiast tkaninę artystyczną zaprezentuje Paulina Reszuta.

Naszymi Gośćmi w lutym będą m.in. redaktor-senior Tygodnika Powszechnego ks. Adam Boniecki, Piotr W. Cholewa – polski tłumacz cyklu powieściowego Świat Dysku Terry’ego Pratchetta, Beata Gołaszewska – bohaterka książki Edyty Włoszek  Ambasadorowa. Odwiedzi nas również Marcin Rotkiewicz – dziennikarz naukowy, autor książki W Królestwie Monszatana. GMO, gluten i szczepionki, z czytelnikami spotka się także autorka komedii kryminalnych Marta Obuch, a towarzyszyć jej będzie duet akordeonowy Akoprojekt – Adam Buczek i Marcin Stolarczyk.

Bohaterem lutowego spotkania z cyklu Nie-zwykli będzie Łukasz Kaznowski – nazywający siebie luzakiem na kółkach, od siódmego miesiąca życia zmagający się z rdzeniowym zanikiem mięśni 27latek, którego motto życiowe brzmi: „Albo ty bawisz się życiem, albo życie bawi się tobą”. Z kolei lutowe spotkanie w ramach Wielokulturowego Śląska poświęcone będzie Śląskim Amerykanom – naszym gościem będzie Józef Kłyk, reżyser, autor książki Mój śląski Teksas oraz ponad 80 filmów o tematyce m.in. westernowej i historycznej.

Miłośnicy podróży na dwóch kółkach będą mieli okazję posłuchać relacji i obejrzeć filmową dokumentację z rowerowych wypraw wzdłuż dalekiej Kuby oraz egzotycznego Maroka. To jednak nie koniec spotkań podróżniczych, bowiem spotkamy się przy marokańskiej herbacie o wyjątkowej historii, poznamy najświętsze miejsce Tybetu – Lhasę oraz przeniesiemy się na Wyspę Thassos – szmaragdową krainę w słonecznej Grecji.

To oczywiście nie wszystkie wydarzenia na które Was zapraszamy – jak co miesiąc zachęcamy do udziału w spotkaniach Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci i dorosłych, zapraszamy na wtorkowe Czytanie na dywanie, zajęcia plastyczne, warsztaty pisarskie czy ciekawe wystawy prezentowane w filiach.

Zapraszamy!