Grudzień w bibliotece 2017

grudzien

Biblioteka zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniach organizowanych w pierwszej połowie grudnia. Rozpoczynamy, tradycyjnie, kiermaszem Złap bakcyla na czytanie! w pierwszą sobotę miesiąca.
We wtorek, 5 grudnia, odbędzie się spotkanie z pisarką Sabiną Waszut. Spotkanie poświęcone będzie promocji najnowszej powieści – Zielony byfyj.
Dzień później spotkamy się z Michałem Dzióbkiem, historykiem i pracownikiem Muzeum Historii Katowic, który opowie o życiu Ewangelików w Katowicach. Jako iż grudzień nieodłącznie kojarzy się ze świętami, nie obyłoby się bez przynajmniej jednego spotkania poświęconego Bożemu Narodzeniu. Naszym gościem, który opowie o o śląskich tradycjach i obrzędach bożonarodzeniowych będzie Barbara Szmatloch, dziennikarka, autorka książki Wihajster do godki. Lekcje śląskiego.

Fanów spotkań podróżniczych zapraszamy do obejrzenia zdjęć i wysłuchania relacji pp. Murzynowskich z podróży po dalekich Chinach.
Grudzień obfituje w spotkania Bibliotecznego Klubu Seniora – zachęcamy do wzięcia udziału w koncercie muzyki polskiej w wykonaniu duetu Pedro y Mari w Filii nr 14 (liczba miejsc ograniczona; obowiązują bezpłatne wejściówki, które odebrać mogą Państwo w Filiach nr 14 i 25), pod szyldem Klubu odbędzie się również spotkanie z Bernardem Krawczykiem – znakomitym aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym, na co dzień związanym z Teatrem Śląskim. Seniorów – miłośników podróży – zapraszamy z kolei na spotkanie poświęcone Izraelowi, o którym opowie Małgorzata Kaczor.
Miłośników sobotnich spotkań z cyklu „Jak pięknie i zdrowo żyć”, prowadzonych przez Irenę Grzesiak, zapraszamy na spotkanie „Inspirujemy się wzajemnie”.
W Bibliotece obejrzeć można również ciekawe wystawy – więcej informacji o nich znajdą Państwo w naszym kalendarium.
Serdecznie zapraszamy do naszej Biblioteki!