3. Śląskie Targi Książki.

3. Śląskie Targi Książki.

Mietargi ksiazkijska Biblioteka Publiczna w Katowicach po raz kolejny weźmie udział w największym czytelniczym wydarzeniu w naszym regionie – Śląskich Targach Książki. Przez 3 dni – od 10 do 12 listopada br. będziemy czekać na Was na naszym stoisku o numerze 90.

Jak zawsze szykujemy fajne atrakcje ;-)

W piątek, w godz. 10.00-11.00, odbędą się na naszym stoisku warsztaty typograficzno-literackie Litera i Słowo. Warsztaty te kierowane są do grup zorganizowanych, zapisy przyjmujemy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Warsztaty poprowadzimy jeszcze w sobotę i w niedzielę, w godz. 11.00-12.00, w Forum 2. Tym razem udział w nich wziąć mogą całe rodziny, wcześniejsze zapisy nie są konieczne. Jeśli lubicie zabawę słowem i grafiką, to są to warsztaty właśnie dla Was!

W sobotę, w godz. 15.00-16.00, na naszym stoisku gościć będziemy fantastyczne pisarki – Agnieszkę Hałas, Anetę Jadowską, Annę Hrycyszyn, Martę Kisiel-Małecką i Magdalenę Kubasiewicz. Będzie możliwość zdobycia autografu, zrobienia pamiątkowego zdjęcia, porozmawiania z autorkami. O godz. 16.00 w Forum 1 odbędzie się panel dyskusyjny naszych gości – Fantastycznych Kobiet Harda Horda.  Spotkanie poprowadzi Agnieszka Zapart ze Śląskiego Klubu Fantastyki.

Przez cały czas trwania Targów naszym gościem będzie Paweł Jaroński – rysownik,  autor popularnych obrazkowych zabaw słownych nazywanych „jaronizmami”. W piątek w Filii nr 30, przy ul. Rybnickiej 11, odbędzie się spotkanie autorskie, któremu towarzyszy wystawa „Jaronizmy”, dostępna dla zwiedzających w tejże filii przez cały miesiąc. W pozostałe dni Targów Jaroński dotrzymywać będzie nam towarzystwa na stoisku, gdzie chętnie spotka się i z Wami.

Miłośnicy książek antykwarycznych będą z pewnością zainteresowani naszym kiermaszem – mamy mnóstwo książkowych perełek, które możecie nabyć za bezcen. Zachęcamy do regularnego zaglądania na kiermasz, ponieważ będziemy dokładać kolejne tytuły.

Zapraszamy również do odwiedzenia Czytelni pod Sówką. Jest to przestrzeń twórczego działania ze słowem, gdzie i mali, i duzi, znajdą fascynujące książki do czytania, oglądania i… współtworzenia.

Więcej informacji o 3. Śląskich Targach Książki na stronie Śląsk czyta

targi plan2