XX Wampiriada

wampiriada 2017

To już dwudziesta Wampiriada organizowana przez RCKiK w Katowicach. Celem Wampiriady jest promowanie oddawania krwi wśród studentów i mieszkańców miast, a także promowanie krwiodawstwa oraz rozszerzenie grona honorowych dawców krwi. Krew w wielu przypadkach jest jedynym ratunkiem zagrożonego życia. Pomimo ogromnego postępu medycyny dotąd nie udało się wytworzyć substancji, która w pełni zastąpiłaby ludzką krew. Gdy jest potrzebna, można polegać tylko i wyłącznie na dawcach, którzy bezinteresownie i dobrowolnie ją oddają.
W ten wyjątkowy dzień pracownicy oraz wolontariusze Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach będą zachęcać do oddawania krwi:

XX Wampiriada: 25 października (środa)
w godz. 10.00- 17.00
przy Galerii Katowickiej

Wampiriadowy pobór krwi rozpocznie się o godz. 10.00 pod Galerią Katowicką. Na krwiodawców czekać będzie szereg atrakcji i niespodzianek. Narodowy Fundusz Zdrowia w Katowicach będzie miał specjalne stanowisko przed Wampirobusem, w którym będzie można wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Ponadto A.KUKU zaprezentuje drapieżny pokaz ptaków, natomiast Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach przygotowała z tej okazji specjalne wydania wampirycznych książek dla dawców.
Zapraszamy do oddania krwi podczas XX katowickiej Wampiriady!