• Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Budżet Obywatelski 2018 lista projektów

bo2018Budżet Obywatelski jest inicjatywą, w ramach której mieszkańcy Katowic współdecydują o wydatkach publicznych na kolejny rok – zgłaszają do budżetu propozycje zadań, dbają o promocję swoich pomysłów i w drodze głosowania wybierają te, które zostaną zrealizowane. Aby przedstawić własny projekt lub zagłosować, wystarczy mieć ukończone 16 lat i być zameldowanym (na stałe lub czasowo) w Katowicach.

Mając na względzie rozwój Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach, czytelnicy złożyli do Budżetu Obywatelskiego 2 wnioski o zasięgu ogólnomiejskim i aż 31 wniosków lokalnych. Projekty te dotyczą głównie uzupełnienia księgozbioru nowościami wydawniczymi i audiobookami. Mieszkańcy wnioskowali także o fundusze na modernizację Biblioteki oraz przystosowanie do potrzeb korzystających z niej czytelników. Nie zabrakło również projektów związanych z organizacją spotkań autorskich oraz szeroko rozumianej promocji czytelnictwa w Katowicach (Projekt Czytaj dla Odmiany).

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach już w 2017 roku otrzymała, dzięki zaangażowaniu czytelników w głosowanie Budżetu Obywatelskiego, ponad 430 tys. złotych. Kwota ta jest przeznaczona przede wszystkim na zakup nowych książek i audiobooków, ale również na nowoczesny sprzęt multimedialny (tablice interaktywne, komputery dla czytelników, konsole) oraz doposażenie kącików dla dzieci.

baner gifTegoroczne głosowanie odbędzie się w dniach 11 do 24 września – głos będzie można oddać przez Internet (www.BO.Katowice.eu) lub w Dzielnicowych Punktach Informacyjnych. Aby poprzeć projekty związane z Biblioteką, wystarczy zapamiętać ich numery ID i tytuły, których pełen wykaz zamieszczony jest poniżej:

Projekty ogólnomiejskie

• M/9/2017
    Zakup nowości wydawniczych dla Filii 35 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach

• M/13/2017
    - cykl spotkań adresowanych dla rodzin i mający na celu pobudzenie ciekawości literackiej, przyjemności obcowania z książką i zaprezentowania alternatywnych sposobów spędzania rodzinnie czasu wolnego.

Materiały do pobrania: