Biblioteczna Sówka o Dniu Głośnego Czytania

Dzień Głośnego czytania

Pierwsza edycja Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania odbyła się w 2001 roku.
Impreza, zainaugurowana przez Polską Izbę Książki, ma na celu propagowanie głośnego czytania dzieciom, nie tylko przez rodziców czy dziadków w domu, ale i w szkołach, przedszkolach. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Czytelnicze święto obchodzimy co roku 29 września, jednak do głośnego czytania dzieciom zachęcamy przez cały rok. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Książkowe święto inaugurujemy spotkaniem z Przemysławem Wechterowiczem, który jest autorem naj… przytulniejszej książki dla dzieci: „Proszę mnie przytulić” (oraz wielu innych). Udany sposób na udany dzień, według głównego bohatera? Mocno się do kogoś przytulić. A według Bibliotecznej Sówki to wspólne głośne czytanie. Proponujemy połączyć obie czynności wybierając książkę ze Złotej Listy Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom ABCXXI.

dzien glosnego czytania lista

Szczegóły znajdziecie w naszym harmonogramie - tutaj