W sierpniu w Bibliotece 2017

plakat promujący

Wakacje to w naszej Bibliotece głównie czas akcji Lato z Książką. W tym roku zajęcia, na które zapraszamy dzieciaki spędzające wakacje w mieście, oscylują wokół Literackiego Lasu – nieobce będą nam dźwięki natury, żywa architektura oraz zasiewanie i pielęgnowanie nowych pomysłów. Spotkamy się z ludźmi literatury, pasjonatami ekologii oraz artystami. Zachęcamy do udziału w warsztatach literacko-artystycznych, spacerach miejsko-leśnych oraz w imprezie finałowej akcji z udziałem Kasi Nawratek (autorki) i Oli Szmidy (ilustratorki) książki Kresek, Bartek i całkiem zwyczajny początek.
Na przedpołudniowe zajęcia literacko-plastyczne (dla dzieci) można zajrzeć do Biblioteki w Koszutce.

Dzieci z Podlesia serdecznie zapraszamy na dwa przedstawienia plenerowe w wykonaniu Teatru Duet – „Zosia Samosia” i „Pomarańczowa Pantera”.

Mieszkańców Wełnowca i okolic zainteresuje z pewnością spotkanie z cyklu „Moja Dzielnica nie jest mi obojętna!”, współorganizowane ze Związkiem Górnośląskim. Zapraszamy dzielnicowych społeczników, fascynatów historii dzielnicy i wszystkich tych, którym miejsce zamieszkania jest bliskie sercu na spotkanie, które organizowane jest w ramach Funduszu Inicjatyw Społecznych 2017.

W Filii nr 14 odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Tamary Goor Akwarelowy Atłas Kwiatów.

Plenerowo zapraszamy do udziału w Festynie Rodzinnym w Bogucicach (we współpracy z Inicjatywą Mieszkańców Osiedli: Na Alpach, Wajdy i Modrzewiowa) oraz w Biwaku dla dzieci i młodzieży z dzielnicy Murcki.

Szczegóły dotyczące spotkań znajdziecie w naszym Kalendarium.