Klub Gier Planszowych
Biblioteczny Klub Seniora
Czytaj dla odmiany
Laboratorium Sztuki - zajęcia literacko - artystyczne
Wielokulturowy Śląsk
Newsletter
Czytelnicy - podróżnicy
Czytanie na dywanie
Nie-zwykli

opacotwarcie strony ibuk w nowym okniebip logo

otwarcie strony urzędu miasta w nowym oknieskup

opacotwarcie strony ibuk w nowym okniebip logo

otwarcie strony urzędu miasta w nowym oknieskup

opacotwarcie strony ibuk w nowym okniebip logo

otwarcie strony urzędu miasta w nowym oknieskup

W lipcu w Bibliotece 2017

Rozmiar:

plakat promujący

Wakacje to w naszej Bibliotece głównie czas akcji Lato z Książką. W tym roku zajęcia, na które zapraszamy dzieciaki spędzające wakacje w mieście, oscylują wokół Literackiego Lasu – nieobce będą nam dźwięki natury, żywa architektura oraz zasiewanie i pielęgnowanie nowych pomysłów. Spotkamy się z ludźmi literatury, pasjonatami ekologii oraz artystami.

Dzieci z Podlesia serdecznie zapraszamy na dwa przedstawienia plenerowe w wykonaniu Teatru Duet – „Doktor Dzięcioł” i „Sówka Mądra Główka”.

Młodych mieszkańców Wełnowca i okolic, spędzających lipiec w mieście, zachęcamy do przyłączenia się do poniedziałkowego planszówkowego grania. Będzie można pograć w gry biblioteczne, ale i przynieść z domu swoje własne.

Nie zapominamy jednak o dorosłych czytelnikach, których serdecznie zapraszamy na spotkanie z Martą Matyszczak – autorką portalu poświęconego literaturze kryminalnej. Spotkanie poświęcone będzie debiutanckiej powieści „Tajemnicza śmierć Marianny Biel”.

 

Mieszkańców Ochojca zainteresuje z pewnością spotkanie z cyklu „Moja Dzielnica nie jest mi obojętna!”, współorganizowane ze Związkiem Górnośląskim. Zapraszamy dzielnicowych społeczników, fascynatów historii dzielnicy i wszystkich tych, którym miejsce zamieszkania jest bliskie sercu na spotkanie, które organizowane jest w ramach Funduszu Inicjatyw Społecznych 2017.

W Filii nr 14 odbędą się zaś, pod koniec miesiąca, dwie wystawy prezentujące rękodzieła - "Frywolitka utkana marzeniami", autorstwa Lidii Zaczek oraz "Moja pasja Richelieu" autorstwa Zofii Nieduziak.

Sponsorzy w 2018