plakat

 

Luty w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach zapowiada się miesiącem wojaży. Naszymi gośćmi będą podróżnicy, którzy opowiedzą o wyprawach w najdalsze zakątki Ziemi - Barbara i Andrzej Grzegorzewscy zrelacjonują rodzinną, ośmiomiesięczną wyprawę po Ameryce Południowej, Zdzisław Majerczyk wyjaśni, dlaczego warto Kubę zwiedzać rowerem, Jarek Durbas opowie o kraju ryżu, herbaty i smoków - Chinach, natomiast Nową Zelandię poznamy bliżej dzięki Ryszardowi Derdzińskiemu.
Spotkamy się również z Bożeną Kultys, która wyjaśni w jaki sposób strzec się przed oszustwami w internecie i na co dzień. Józef Krzyk, dziennikarz i historyk, opowie o Bogucicach starych i nowych, natomiast sympatycy cyklu Wielokulturowy Śląsk poznają historię Mormonów w Katowicach, w Polsce i na świecie. O tej mniejszości religijnej opowie Matthew Baldwin - starszy Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, towarzyszyć mu będą również Starszy David Adriano, Siostra Alyssa Anderson oraz Siostra Whitney Barney.


Wraz ze Śląską Jednostką Towarzystwa Pomocy Głuchoniemym zapraszamy na konferencję "Poznaj nas - dorosłe osoby głuchoniewidome we współczesnym świecie". Gośćmi konferencji będą osoby głuchoniewidome oraz specjaliści, a do wzięcia w niej udziału zapraszamy szczególnie urzędników zajmujących się pomocą społeczną oraz studentów logopedii i pedagogiki, którzy w swojej przyszłej pracy mogą zetknąć się z osobami głuchoniewidomymi. Udział w konferencji jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona.
Zachęcamy również do obejrzenia wystaw, m.in. malarstwa i fotografii niekonwencjonalnej braci Stanisława i Janusza Jura, czy zdjęć Pawła Kiliańskiego z najdalszych zakątków świata, wykonanych o zmroku.

Polecane wydarzenia : 

 

Polecane wystawy: 

 • Dwa światy braci Jura – malarstwo i fotografia niekonwencjonalna.
  Wernisaż wystawy i malarstwa Stanisława i Janusza Jura. Wystawa czynna do 10 marca Br.
  8 lutego, godz. 17.00
  Filia nr 16, ul. Wajdy 21 (Bogucice)
  Przejdź do wydarzenia

 • Świat o zmroku – Australia, Brazylia, Dubaj i inne.
  Wernisaż wystawy fotografii Pawła Kiliańskiego. Wystawa czynna do 15 marca 2017 r.
  13 lutego 2017 r., godz. 17.00
  Filia nr 14, ul. Piastów 20 (Os. Tysiąclecia)
  Przejdź do wydarzenia

 • Różne ścieżki artystycznego wyrazu.
  Wystawa prac Małgorzaty Bacy; czynna od 3 do 28 lutego 2017 r.
  Filia nr 30, ul. Rybnicka 11 (Śródmieście)
  Przejdź do wydarzenia

 • Cisza na planie. Opowieści o kinie z dawnych lat.
  Wystawa udostępniona ze zbiorów Muzeum Historii Katowic; czynna od 11 lutego do 4 marca 2017 r.
  Filia nr 11, ul. Grażyńskiego 47 (Koszutka)
  Przejdź do wydarzenia