Wampiriada - 2016

plakat promującyJuż po raz dziewiętnasty RCKiK w Katowicach organizuje akcję oddawania krwi pod hasłem Wampiriada. Celem Wampiriady jest promowanie oddawania krwi wśród studentów i mieszkańców miast. Wiele osób spośród tych, które zdecydowały się na oddanie krwi po raz pierwszy na Wampiriadzie zostaje w szeregach honorowych krwiodawców. Pierwsza śląska Wampiriada została zorganizowana wspólnie z Uniwersytetem Śląskim w 1998 roku. Patronat objął ówczesny Rektor Uniwersytetu Śląskiego - Prof . Tadeusz Sławek. Ten niekonwencjonalny sposób pobierania krwi został rozpowszechniony w prawie wszystkich ośrodkach akademickich w Polsce i przypadł wszystkim do serca, a zwłaszcza młodzieży i studentom. Nasze ambulanse do poboru krwi, zamieniają się w Wampirobusy, a przebrani pracownicy RCKiK – w wampirzyce, wampiry, wiedźmy i diabły - starają się bawić, a przede wszystkim wyssać jak najwięcej krwi.
Bo cel tych akcji jest jeden - niesienie pomocy chorym

XIX Wampiriada - 17 października w godz. 10.00- 17.00 przy Galerii Katowickiej
Wampiriadowy pobór krwi w 2 krwiobusach rozpocznie się o godz. 10.00 pod Galerią Katowicką. Na krwiodawców czekać będzie szereg atrakcji oraz słodkich niespodzianek. W tym roku do współpracy zaprosiliśmy Szlak Zabytków Techniki oraz wybrane industrialne obiekty Szlaku, a także Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach, Centrum Edukacji Żywieniowej i Sportu CEZIS oraz NFZ w Katowicach.
Serdecznie zapraszamy do oddania krwi podczas tegorocznej katowickiej Wampiriady!
źródło: rckik-katowice.pl