Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej 2016

10-16 października 2016 r.

Europejski Tydzień Demokracji Lokalnej jest doroczną imprezą o charakterze europejskim opartą na działaniach skierowanych do obywateli, organizowaną jednocześnie w 47 krajach członkowskich Rady Europy. Daty tego tygodnia wyznacza się tak, aby zawierały w sobie dzień 15 października - datę podpisania w roku 1985 - Europejskiej Karty Samorządu Lokalnego.
Państwa - sygnatariusze Karty - organizują pod wspólnym tytułem imprezy o charakterze europejskim, których celem jest promowanie idei demokracji lokalnej i jej zbliżenie do obywateli.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem

Wspólne życie w wielokulturowym społeczeństwie: szacunek, dialog, interakcja”.

Harmonogram wydarzeń

Filia nr 23
10.30-11.30 Kolorowe przedszkole – impreza edukacyjna dla dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 55.

Filia nr 32
13.00-14.00 Jesteśmy inni – jesteśmy tacy sami – zajęcia edukacyjne dla uczniów kl. II ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi.

Filia nr 36
12.00-12.45 Jak dwie krople wody – spotkanie prowadzone na podstawie książki V. Simon-Catelin, dla uczniów kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 45.

Filia nr 10
9.00 -10.30 Współistnienie w społeczeństwie wielokulturowym: szacunek, dialog, interakcja – lekcja biblioteczna dla uczniów kl. IV C ze Szkoły Podstawowej nr 27.

Filia nr 33
12.00-12.45 Każdy inny, wszyscy ważni – lekcja biblioteczna dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Filia nr 36
17.00-18.00 Ludzie, sprawy i problemy w samorządzie lokalnym – spotkanie z Tomaszem Rokickim, radnym miasta.

Filia nr 38
13.00-14.00, oddziały szpitalne
Ja i inni – zajęcia edukacyjne dla dzieci, pacjentów GCZD.

Filia nr 10
11.30-13.00 Współistnienie w społeczeństwie wielokulturowym: szacunek, dialog, interakcja – lekcja biblioteczna dla uczniów kl. IV A ze Szkoły Podstawowej nr 27.

Filia nr 11
17.00 Krykiet, kebab i dzieci Jah. Hybrydyzacja tożsamości w epoce postneokolonialnej – spotkanie z dr. hab. Janem Sową, socjologiem i kulturoznawcą, autorem książek Inna Rzeczpospolita jest możliwa, Fanto-mowe ciało króla czy Ciesz się, późny wnuku!

Filia nr 38
13.00-14.00, oddziały szpitalne
Ja i inni – zajęcia edukacyjne dla dzieci, pacjentów GCZD.