30 września – 2 października 2016 r.

czytajMiejska Biblioteka Publiczna w Katowicach ponownie bierze udział w Śląskich Targach Książki organizowanych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.
Wszystkich czytelników biorących udział w drugiej edycji targów zapraszamy na stoisko Biblioteki z mnóstwem atrakcji dla młodszych i starszych miłośników literatury. A gdzie jesteśmy? Mamy nr 101 i jesteśmy zaraz obok Sceny Głównej ;-)

Co przygotowaliśmy?

Przez trzy dni trwania targów zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty typograficzne S(ł)ów Kącik:
30 września, godz. 13:00-14:30, Forum 2 (dla grupy zorganizowanej)
1 października, godz. 10:00-11:55, Forum 2
2 października, godz. 10:00-11:55, Forum 2.


Również przez cały czas trwania targów prowadzić będziemy, na stoisku Biblioteki, kiermasz książek antykwarycznych. Czytelnicy w każdym wieku na pewno znajdą u nas coś dla siebie. Każda książka w bardzo atrakcyjnej cenie 2 zł.


Zachęcamy również do odwiedzin Czytelni Pod Sówką – Bibliotecznej Poradni Książkowej, gdzie fachowo doradzimy co czytać dzieciom i proponować do przeczytania młodzieży. Nasza poradnia przyjmować będzie tuż obok stoiska kiermaszowego, więc interesujących tytułów nie trzeba daleko szukać.

 

1 października, o godz. 10.00-11.00 w Forum 1, odbędzie się Literackie śniadanie z Agnieszką Krawczyk, czyli mini-warsztat pisarski i rozmowa o tym, jak spełnić marzenia o byciu pisarką na cały etat i nie tylko.
Na rozmowę zapraszają siostry - Monika Badowska (Prowincjonalna Nauczycielka) i Izabela Stawicka (Panna Pollyanna), Agnieszka Krawczyk - pisarka, Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach i Wydawnictwo FILIA.


Miłośników niekonwencjonalnych form prezentacji, ludzi twórczych i lubiących swobodną wymianę myśli zapraszamy na PechaKucha Night. Ta otwarta, niekomercyjna impreza polega na prezentacji wybranego tematu wg schematu 20 x 20, czyli 20 slajdów po 20 sekund na każdy, co daje w sumie 6 minut i 40 sekund prezentacji. Tematem przewodnim targowej edycji jest oczywiście… książka. Temat jeden, interpretacji wiele, zapowiada się więc świetna zabawa. Impreza odbędzie się 1 października, o godz. 18.30, w Klubie Królestwo na Rondzie im. J. Ziętka.


Zapraszamy!

 

 plan stoisko3OMpLCmmnGXqrKGY6s