Lato z Książką 2018

Migroteka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach

migroteka
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach przystąpiła do projektu Migroteka 2, prowadzonego przez Fundację Polskie Forum Migracyjne (PFM).
Migroteka jest to inicjatywa na rzecz promocji wiedzy o migrantach i uchodźcach.

W ramach współpracy zawartej z Fundacją, Czytelnicy Biblioteki mają bezpłatny dostęp do księgozbioru poświęconego tematyce uchodźctwa, migracji, międzykulturowości, cudzoziemców oraz mniejszości narodowych. Publikacje w językach polskim i angielskim dostępne są w Filii nr 35 (Obcojęzycznej), mieszczącej się przy ul. Słowackiego 20 w Śródmieściu.

Więcej informacji o projekcie, spis bibliotek w nim uczestniczących oraz wykaz dostępnej literatury znajdują się na stronie PFM www.forummigracyjne.org
Zapraszamy do Biblioteki.