XV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

cala polska czyta dzieciom 2016Już po raz piętnasty Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom” organizuje w pierwszym tygodniu czerwca Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tygodnie Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Mobilizują one do aktywnej promocji czytelnictwa ponad 9 240 wolontariuszy kampanii czytania oraz placówki, instytucje i społeczeństwo w całym kraju. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym, i często jedynym, dużym wydarzeniem kulturalnym z udziałem lokalnych osobistości, władz samorządowych i mediów. Wypełniają go tysiące imprez czytelniczych, bajkowe parady i festyny, spotkania z autorami książek, konkursy literackie i plastyczne związane z lekturami oraz przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą.
[Źródło]

Zapraszamy do udziału w imprezach w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Cała Polska czyta dzieciom i Murcki też!

Czerwcowy harmonogram wszystkich imprez