• Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Wakacyjne spacery po Giszowcu i Nikiszowcu (2024)

Plakat promujący

Organizowane przez nas w ubiegłym roku spacery po Giszowcu i Nikiszowcu, którym przewodniczyła przyjaciółka naszej biblioteki, Joanna Siedlaczek-Pluta, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem jeszcze zanim ruszyły nań zapisy. Niezmiernie nas cieszy, że dzięki dofinansowaniu, jakie otrzymaliśmy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację projektu CzytamY miasto, możemy Was zaprosić na kolejne spacery po tych przepięknych, zabytkowych katowickich dzielnicach!

Już niebawem, w lipcu i sierpniu, ponownie spotkamy się pod chmurką, by wspólnie przemierzyć wzdłuż i wszerz Giszowiec i Nikiszowiec :-)

Plakat promujący

Najpierw pojawimy się na Giszowcu. Pospacerujemy między domami i ocalałą zabudową starego osiedla górniczego. Uczestnicy spaceru wysłuchają wielu ciekawostek z życia osiedla, także tych, które naszej przewodniczce przekazał jej ojciec, a ona postanowiła podzielić się nimi z nami.
Giszowieckie zwiedzanie odbędzie się w sobotę, 20 lipca. Na spacer ten nie obowiązują zapisy – kto chętny, niech dołączy! Spotykamy się o 10.00 na skrzyżowaniu: Szopienicka/Mysłowicka/Przyjazna.

Dwa tygodnie później (3 sierpnia, sobota) odwiedzimy Nikiszowiec. Zabytkowe osiedle górnicze przyciąga swoją architekturą turystów z całego świata, będziemy tam i my!
Ze względu na specyfikę przestrzeni, podczas tego spaceru obowiązuje limit osób biorących udział w spacerze. BRAK WOLNYCH MIEJSC

Bardzo się cieszymy, że znów odwiedzimy te piękne, zachwycające swą architekturą i historią osiedla. Bądźcie tam z nami!

Spacery odbywają się w ramach zadania CzytaMY miasto, realizowanego w ramach programu Partnerstwo dla książki 2024 Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Strona poświęcona programowi Partnerstwo dla książki

mpb pion w na g