Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Czy wiesz, że…?

karta wybrane

Czy korzystacie z Katowickiej Karty Mieszkańca? Tej, która daje Wam możliwość uzyskania zniżek u partnerów programu wprowadzonego przez Urząd Miasta Katowice. A czy wiecie, że Katowicką Kartę Mieszkańca możecie wykorzystać również w naszej Bibliotece? Nie do otrzymania zniżek oczywiście, ponieważ u nas wszystko i zawsze jest dla Was za darmo ;-) Ale warto wiedzieć, że KKM może być traktowana jako… karta biblioteczna. Tak, to nie żart! Nie musicie już nosić ze sobą naszej plastikowej karty bibliotecznej, aby móc wypożyczyć książkę czy audiobook. Wystarczy Katowicka Karta Mieszkańca, także w formie aplikacji na smartfon.

 

Jak to działa? Podczas wizyty w Bibliotece okażcie swoją KKM (kod kreskowy) wraz z dowodem osobistym lub innym dokumentem potwierdzającym tożsamość, a Bibliotekarka/Bibliotekarz połączy w systemie Waszą KKM i konto biblioteczne. Od tego momentu, przy wypożyczaniu, możecie okazywać Katowicką Kartę Mieszkańca, nie musząc pamiętać o noszeniu ze sobą plastikowej karty bibliotecznej.

Oczywiście zachęcamy, by jednak z naszych kart nie rezygnować, bo są takie ładne… ;-) Ale jeśli kiedyś zapomnicie wziąć jej ze sobą, nie oznacza to, że nie skorzystacie z Biblioteki. Jeśli tylko będziecie mieć KKM (także aplikację) nie wyjdziecie od nas z pustymi rękoma :-)

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok