2023 09 29 f12 mateusz swistak

Ledwo się zaczęły, a już się kończą – wakacje. Trochę szkoda, ale nadejście września zwiastuje powrót licznych spotkań organizowanych przez naszą Bibliotekę ;-) Wiemy, że czekaliście na nie tak samo niecierpliwie, jak my! I to jest powód, dla którego zmiana miesiąca jednak trochę cieszy :-)

Wrzesień rozpoczynamy Lotnym Antykwariatem. Powracamy po dwumiesięcznej przerwie; po książki, które będziecie mogli nabyć za bezcen, zapraszamy do Filii nr 20 w Dąbrówce Małej.

W nadchodzącym miesiącu odbędzie się u nas wyjątkowo dużo spotkań autorskich, dla miłośników literatury każdego gatunku. Ugościmy Izę Klementowską (Cztery strony drzewa), Martę Matyszczak (serie Kryminał pod psem i Kryminał z pazurem), Michała Pawła Urbaniaka (Doll Story, Lista nieobecności, Niestandardowi), Jana Mencwela (Hydrozagadka. Kto zabiera polską wodę i jak ją odzyskać), Alinę Duchnowską (seria Klan Smoka), Leszka Naziemca (Dzikie dziecko. Jak wspierać rozwój psychoruchowy dziecka w zgodzie z naturą), Dominikę Słowik (Samosiejki) i Annę Cieplak (Ciało huty), prof. Adama Leszczyńskiego (Ludowa historia Polski) oraz Mateusza Świstaka (Górny Śląsk. Ucieczki z miasta).

 

Spotkamy się również z dr Ewą Piaskowską, bratanicą polityczki Haliny Stęślickiej, obejrzymy zdjęcia Przemysława Wiktorczyka z jego podróży do Czarnogóry, pospacerujemy po Osiedlu Tysiąclecia i Załęskim Lesie z Witoldem Szwedkowskim oraz pomożemy w integracji polsko-ukraińskiej podczas pikniku rodzinnego Koncertowa ekologia, przygotowanego przez Fundację W to mi graj. I oczywiście, jak co roku we wrześniu, kolejny raz zorganizujemy Narodowe Czytanie, tym razem po raz pierwszy w Ogrodzie Sensorycznym przy Filii nr 26 w Murckach. Prócz czytania „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej planujemy wiele innych atrakcji, o których przeczytacie w osobnej notce.

Jak widzicie, choć zwiastuje nadejście jesieni, nie jest taki zły ten wrzesień ;-) Jeśli chcecie ciekawie spędzić czas, w fajnym miejscu i wśród innych ludzi, koniecznie zaglądajcie do Biblioteki. Czekamy na Was! 

Notka o autorze

Antonina Szymitowska

antonina szymitowskaSkandynawskie mroczne kryminały to Antoniny zdecydowany #1, ale chętnie sięga również po inne powieści kryminalne oraz literaturę iberoamerykańską, niekoniecznie przepełnioną grozą i zbrodnią.
Lubi czytać po angielsku i hiszpańsku.
Lubi też wschodnie sztuki walki, skandynawski black metal, castellano rioplatense, upalne lato, spaghetti…
Nie lubi, gdy jej imię zdrabnia się Tosia lub Antosia. Od 2004 roku nie je zwierząt, ale nikogo do wegetarianizmu nie namawia.
To właśnie spod jej klawiatury wychodzi zdecydowana większość tekstów, które czytacie na naszej stronie.