2023 09 16 zielone spacery

Zapraszamy na kolejne w tym roku ekospacery z Witoldem Szwedowskim, społecznikiem proekologicznym, jednym z liderów Miejskiej Partyzantki Ogrodniczej i założycielem Schroniska dla Niechcianych Roślin. We wrześniu spotkamy się z nim dwukrotnie. Na Osiedlu Tysiąclecia na własne oczy zobaczymy Inwazję wokół Maroka. Teren Stawu Maroko jest obszarem rosnącej dominacji inwazyjnych gatunków obcych wykorzystujących do rozprzestrzeniania się również korytarz ekologiczny koryta Rawy. Oznaczaniu IGO będzie towarzyszyć poznawanie ich wpływu na rodzime ekosystemy. Spacer ten odbędzie się 16 września (sobota), o godz. 11.00.
Nazajutrz z kolei (niedziela, 17 września, godz. 11.00) wybierzemy się na Poszukiwania Załęskiego Lasu, który to las, pomimo znacznej bliskości autostrady A4 oraz terenów przemysłowych, pozostał zieloną otuliną Osiedla Witosa i stanowi miejsce spokojnego odpoczynku od zgiełku miasta.

 

Do udziału w obu tych ekologicznych spacerach zobowiązują zapisy. Na Wasze telefony czekamy od 1 września br., pod nr. 322 546 098, wewn. 112. O miejscach zbiórek powiadomimy, jak zawsze, w momencie zapisu.

Gorąco zapraszamy do udziału w organizowanych przez naszą Bibliotekę spacerach. Mile widziane są dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy. Zachęcamy do założenia wygodnego obuwia i zabrania ze sobą butelki wody, ponieważ spacery te z założenia trwać będą ok. 2 godzin; może się zdarzyć, że czas zwiedzania się wydłuży.

Autor artykułu

Antonina Szymitowska

Dział Metodyki, Analiz i Promocji
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach