2023 03 24 f16 brytyjski hat trick

Tegoroczny marzec to w naszej Bibliotece przed wszystkim VII Dni Kultury Żydowskiej. Trwające przez niemal miesiąc święto żydowskiej historii i kultury zdecydowanie zdominowało kalendarz. Nie sprawia to jednak, że nie planujemy innych wydarzeń w naszej Bibliotece. Czytając dalej, dowiecie się, jakie spotkania dla Was organizujemy.

W Filii nr 16 w Bogucicach odbędzie się spotkanie autorskie z Michałem Dzióbkiem i Daryą Hancharovą – autorami pierwszej ilustrowanej książki dla dzieci o historii miasta – Katowickie opowieści. Serdecznie zapraszamy najmłodszych i starszych katowiczan, naszych czytelników; będzie można rzeczoną książkę zakupić.

Miłośnicy cyklu spotkań Zdrowie w Bibliotece nie powinni przegapić spotkania z Lidią Machaj w Filii nr 1 ze Śródmieścia. Jego uczestnicy dowiedzą się nieco o znaczeniu wiosny w Chińskim Nowym Roku, a także rozruszają się trochę pod czujnym okiem pani Lidii. Kto nie czuje się na siłach, by ćwiczyć, może zechce wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych? Filia nr 19, wraz z artystką Sonią Włodarczyk, zapraszają na warsztaty tworzenia kolczyków z drewna, a Filia nr 26 zachęca do udziału w warsztatach projektowania wiosennych stroików kwiatowych. Uwaga! Koniecznie dowiedzcie się, w obu tych filiach, czy są jeszcze wolne miejsca!

Jeśli lubicie spotkania podróżnicze, przyjdźcie do Filii nr 16. To właśnie tam odbędzie się prezentacja zdjęć Doroty i Mateusza Józefów, którzy jakiś czas temu zwiedzili Anglię, Szkocję i Walię.

Na koniec miesiąca, w związku ze zbliżającymi się obchodami Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, odbędzie się w Filii nr 28 w Podlesiu przedstawienie teatralne dla najmłodszych. Aktorzy z Teatru Gabi Art zabiorą nas do krainy zabawy i nauki, a wszystko za sprawą sztukiDziecięce banialuki, czyli na wszystko jest przysłowie.

Ostatni dzień marca to z kolei okazja do rodzinnego spędzenia czasu przy planszówkach. Filia nr 26 z Murcek zaprasza na międzypokoleniowe Eko Planszogranie, podczas którego poznacie najlepsze gry o tematyce ekologicznej. Pamiętajcie, by ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zapisać się na to wydarzenie.

Niezmiennie zachęcamy do subskrybowania bibliotecznego Newslettera. Zaglądajcie na nasz profil na Facebooku, podpatrujcie książkowe polecajki na Instagramie. I koniecznie przychodźcie do Biblioteki! ;-)

Autor artykułu

Antonina Szymitowska

Dział Metodyki, Analiz i Promocji
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach