niekalendarz plakat A4

Książkowy niekalendarz to nowo powstała inicjatywa czytelnicza, przygotowana przez kolektyw Mamy Projekt, przy graficznej współpracy ze Studiem Sarna; przedsięwzięcie jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Niekalendarz to propozycja dla wszystkich młodych (także duchem!), którym potrzebna jest malutka zachęta do odwiedzin w bibliotece, bodziec do sięgnięcia po książkę, coś, co sprawi, że (na nowo?) odkryją radość z czytania. Nasza Biblioteka z ogromną radością włączyła się do akcji! Zależy nam, by team miłośników czytania stale się powiększał, a najbardziej nas cieszy, gdy członkami nieformalnej grupy moli książkowych stają się najmłodsi i młodzi… ;-)

 

Na czym polega akcja ? W skrócie – na podejmowaniu comiesięcznych czytelniczych wyzwań. W wybranych filiach naszej Biblioteki, oznakowanych plakatami akcji, możecie odebrać specjalne karty na pieczątki. Odwiedzajcie Bibliotekę, szukajcie kart z zadaniami na każdy miesiąc (będą wyeksponowane w widocznych miejscach, ale możecie też zapytać Bibliotekarki), czytajcie, realizujcie zadania, zbierajcie w zamian pieczątki (lub uśmiechnięte buźki, cyferki, odciski palców) a po pozytywnym ukończeniu projektu otrzymacie pamiątkowy dyplom :-)

Akcję realizują Filie nr 3, 5, 9, 10, 11, 14, 18, 23, 25, 27 oraz 35 Obcojęzyczna i to tam zapraszamy po odbiór materiałów.

Autor artykułu

Antonina Szymitowska

Dział Metodyki, Analiz i Promocji
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach