Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%

integrootwarcie strony legimi w nowym okniebip logootwarcie strony ibuk w nowym oknieotwarcie strony urzędu miasta w nowym oknie

Powrót Legimi – luty 2023

2023 legimi

Mamy dobrą wiadomość dla fanów Legimi – usługa bezpłatnego dostępu do tej e-wypożyczalni wraca! Od lutego 2023 r. znów rozdajemy kody bezpłatnego dostępu.  Tym razem, oprócz e-booków i audiobooków, w ofercie naszej Biblioteki będą również synchrobooki – można wybrać, czy książkę będziecie czytać czy słuchać, a może raz tak, a raz tak ;-)

Dostęp do Legimi możliwy będzie poprzez stronę lub aplikację, którą należy zainstalować na smartfonie, tablecie, komputerze lub e-czytniku, przy czym możliwa jest synchronizacja treści między wybranymi przez Czytelnika urządzeniami. A jest w czym wybierać! W ofercie Legimi znajduje się ok. 163 000 tytułów; jego atutem jest m.in. nieograniczony limit pobierania przez Czytelnika pozycji do czytania lub słuchania. Wiemy, że Legimi to Wasza ulubiona wirtualna wypożyczalnia, więc z radością do niej wracamy.

 

Po kody można się zgłaszać mailowo lub telefonicznie, kontaktując się z Działem Obsługi Sieci i Kontroli Zbiorów, każdorazowo podając swoje imię i nazwisko oraz numer czytelnika – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 322 546 098, wewn. 122. Pula miesięcznych bezpłatnych kodów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Kod ważny jest przez 30 dni od daty aktywacji, jednemu Czytelnikowi przysługuje jeden. Po jego wygaśnięciu, Czytelnik może zgłosić prośbę o wydanie kolejnego. Kody dostępne są tylko dla zarejestrowanych Czytelników, którzy nie mają finansowych zobowiązań wobec Biblioteki (kara za niedotrzymanie terminu zwrotu).

Każdy Czytelnik, który korzystać będzie z Legimi, zobowiązany jest założyć konto w Serwisie, zaakceptować regulaminy korzystania oraz przestrzegać ich – www.legimi.pl/regulamin

Dostęp dla Czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach działa pod linkiem www.legimi.pl/mbp_katowice - na tej właśnie stronie należy wpisać otrzymany od Biblioteki kod dostępu.

Więcej informacji o Legimi oraz formie korzystania z niego udzielają pracownicy Działu Obsługi Sieci i Kontroli Zbiorów.

 

Aktualizacja z dn. 3 lutego 2023 r.: skończyła się pula kodów do platformy Empik GO. Od tego momentu nie ma już możliwości otrzymania dostępu do tej wypożyczalni z poziomu Biblioteki. 

Autor artykułu|closed

Antonina Szymitowska

Dział Metodyki, Analiz i Promocji
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach

© 2024 Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach. Wykonanie Szymon Szostok