C2023 lotny antykwariatomiesięczne kiermasze Złap bakcyla na czytanie! w Filii nr 14 na Osiedlu Tysiąclecia pokazują nam, że miłośników książek antykwarycznych stale przybywa. Nasi Czytelnicy znają dobry sposób na spędzenie soboty w bibliotece – aktywne buszowanie wśród kilkuset tytułów przeznaczonych na sprzedaż za jedyne 3 złote. W 2023 roku „bakcylowy” kiermasz przekształca się w Lotny antykwariat i od lutego krążyć będzie z książkami po różnych filiach naszej Biblioteki!

Co pozostaje bez zmian, to termin i godziny – każda pierwsza (pracująca) sobota miesiąca, godz. 9.00-14.00 – to idealny czas dla bibliofilów i amatorów poszukiwania literackich perełek. I nie zmienia się, oczywiście, wspaniała oferta literacka dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zmianie ulega za to miejsce, w którym kiermasz będzie się odbywał. Co miesiąc w innej filii. Skąd ta zmiana? To ukłon w stronę Czytelników, którzy nie mają możliwości dostania się na Osiedle Tysiąclecia, a także ukłon w stronę mieszkańców innych dzielnic, którzy chcieliby, by i w ich Bibliotece odbył się kiermasz książek antykwarycznych. Dajmy temu szansę!

Debiut Lotnego antykwariatu nastąpi już w lutym :-) W sobotę, 4 lutego, spotkamy się w Filii nr 16 przy ul. Wajdy 21 w Bogucicach. Powiedzcie rodzinie, zawiadomcie sąsiadów – niech wiedzą, że pojawią się książki do nabycia za bezcen!

Jesteście ciekawi, gdzie w kolejnych miesiącach pojawi się Lotny? W marcu zajrzymy do Filii nr 11 na Koszutce, w kwietniu wpadniemy do Filii nr 9 w Piotrowicach, w maju ugości nas Filia nr 31 na Zawodziu a w czerwcu zawitamy z książkami do Filii nr 12 na Osiedlu Witosa.
W lipcu i sierpniu robimy sobie wakacyjną przerwę, by powrócić ze sprzedażą we wrześniu, podczas Narodowego Czytania. Gdzie? Jeszcze nie ujawnimy, będziecie zaskoczeni!

Notujcie miejsca, zapamiętujcie terminy. Bierzcie torby i plecaki i szykujcie wielokrotność 3 zł, bo z całą pewnością nie wyjdziecie z Lotnego z jedną tylko książką ;-)

Mamy nadzieję, że nowa formuła kiermaszu książek przypadnie Wam do gustu. Nie możemy się doczekać spotkania z Wami w nowych miejscach!

Pod koniec wakacji powiadomimy Was o tym, w których filiach zobaczymy się jesienią i zimą 2023 :-)

Autor artykułu

Antonina Szymitowska