2022 12 2 f25 anna sakowicz

Trudno uwierzyć, że już za chwilę, za momencik, kończy się rok 2022… Obfitował w mnóstwo wydarzeń – spotkań, warsztatów, koncertów. Końcówka roku nie może być inna! O tym, co organizujemy w grudniu, przeczytacie poniżej.

Spotkania autorskie; nasi goście:

Cykle:

• Złap bakcyla na czytanie! Kiermasze książek antykwarycznych: w pierwszą sobotę miesiąca w Filii nr 14, w pierwszy poniedziałek – w Filii nr 32, a przez cały miesiąc – w Filii nr 35 Obcojęzycznej.
  • Czytaj dla odmiany i nasi goście: Pierre Van Cutsem i Martin Jiroušek – spotkanie Hoffmanniada grozy! Niemiecki Hoffmann w Polsce i Czechach; historyk-judaista Wojciech Ciuraj i Izrael opowiedziany dźwiękami; Mikołajkowy Bookcrossing ze Stowarzyszeniem Śląscy Blogerzy Książkowi
  • Czytelnicy-podróżnicy i o. Tomasz Maniura ze Stowarzyszenia Młodzieżowego NINIWA, opowiadający o rowerowej wyprawie przez… 56 państw i 3 kontynenty (!)
  • Wielokulturowy Śląsk, w ramach którego gościć będziemy dr. Jerzego Rogaczewskiego, pastora Kościoła Baptystów w Katowicach i Prezbitera Okręgu Śląskiego Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP, który opowie o stuleciu tegoż Kościoła w Polsce
  • Nie-zwykli, którego gościnią w tym miesiącu będzie Joanna Surma - autorka powieści „On i dziewczyna”, chorująca na schizofrenię
  • Biblioteczny Klub Seniora, w ramach którego odbywa się cykl spotkań z radcą prawnym Maciejem Giermakiem. W grudniu tematem spotkania będzie planowanie zatrudnienia po osiągnięciu wieku emerytalnego. Nurtująca wielu kwestia!

A co jeszcze planujemy? Spektakl RAJ_WYSPA w wykonaniu aktorów Teatru Bez Sceny, dwa koncerty – niewidomej artystki Natalii Kaczor, a także Chóru LUTNIA z Chorzowa, z pieśniami i kolędami na cztery głosy.

Gościć będziemy Michała Bulsę, badacza dziejów Katowic, który podczas grudniowej prelekcji skupi się na nieistniejących już obiektach z Szopienic i Burowca; Agnieszkę Majnusz, która zaprasza na uroczysty wernisaż wystawy swoich fotografii – Świat kobiet – spotkania z samą sobą oraz Teatr Gabi Art ze świątecznym spektaklem dla dzieci Baśniowa podróż do Krainy Świętego Mikołaja (obowiązują zapisy).

Kto jeszcze nie subskrybował naszego newslettera? Zachęcamy, by to zrobić! Wysyłany raz w miesiącu nie spamuje, a informuje o ważnych i ciekawych w naszej Bibliotece wydarzeniach :-)

Z kim się widzimy w grudniu? ;-)

Autor artykułu

Antonina Szymitowska