plakat promującyKolejny rok z rzędu nasza Biblioteka zwraca się do Czytelników o wielkich sercach z prośbą o  podzielenie się dobrem z tymi, którzy sami o nie nie zawalczą – bezdomnymi zwierzętami, pozostającymi pod opieką schronisk i fundacji. Porzucone koty, psy oraz inne zwierzęta, którym nierzadko zły stan zdrowia lub podeszły wiek nie ułatwiają adopcji, liczą na naszą pomoc!

Aby pomoc ta była faktycznie jak najlepsza, prosimy o dokładne przeczytanie informacji co zbieramy, a czego nie. Lepiej podarować mniej karmy, a lepszej jakości; podobnie z akcesoriami.

Zbiórki prowadzi sześć naszych filii, wszystkie rozpoczynają się 1 a kończą 31 października br.; zapraszamy do Filii nr 11, 16, 23, 26, 28 i 31 (ta ostatnia zbiórkę organizuje wraz z Miejskim Przedszkolem nr 19 w Katowicach)

W imieniu pracowników i wolontariuszy schronisk, a głównie ich podopiecznych, prosimy o:
- karmy mokre i suche dla kotów i psów w różnym wieku, w tym dla alergików i zwierząt o wrażliwych żołądkach (przykładowa karma dobrej jakości: Catz Finefood, Feringa, Brit Care, Mac’s, Wild Freedom, Animonda GranCarno, Purizon, GranataPet)
- koce i ręczniki bez frędzli
- nieużywane wcześniej legowiska dla kotów i psów
- bezzapachowy, bentonitowy żwirek dla kotów
- smycze, obroże, szelki różnej wielkości
- nieużywane wcześniej zabawki dla kotów i psów
- rękawiczki gumowe w rozm. S, M, L
- mocne worki na śmieci
- płyny do mycia, płyny do dezynfekcji
- podkłady higieniczne
- gryzaki naturalne (typu żwacze wołowe, suszone skóry itp.)

Nade wszystko jednak, zachęcamy do głębokiego przemyślenia kwestii adopcji zwierzaka. Dla niego, ale i dla jego nowej rodziny, to jak wygrana na loterii! ;-) Wszystkie te bezdomne zwierzęta zasługują na ciepłe legowisko, smaczne jedzenie i codzienne przytulenie kogoś, kto go pokocha…

Autor artykułu

Antonina Szymitowska