Spacer po Nikiszu

Przy tworzeniu Literackiej Mapy Katowic, będącej częścią projektu Literacki przewodnik po Katowicach – łączymy pokolenia, zrodził się w głowach naszych Czytelników pomysł zorganizowania przez Bibliotekę spaceru edukacyjnego po Nikiszowcu. Dzięki świetnej współpracy z GoodBooks oraz zawartym przez nas wspaniałym znajomościom, uda się plan wcielić w życie :-)

Mamy termin spaceru, mamy wspaniałą przewodniczkę! Pani Joanna Siedlaczek-Pluta – w Internecie znana jako Przewodniczka po Nikiszu – odkryje przed nami najskrytsze tajemnice tego znanego w Polsce i na świecie, najpiękniejszego górniczego osiedla. Poznamy jego historię, zwiedzimy podwórka, zajrzymy w miejsca, o których istnieniu nie macie nawet pojęcia…

Spacer odbędzie się w pierwszy poniedziałek września (5.09), o godz. 16.00. Osoby chętne do wzięcia w nim udziału, prosimy o telefoniczne zapisy – ze względu na limit miejsc, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zapisy rozpoczynamy we wtorek, 16 sierpnia. Prosimy o kontakt z Działem Promocji pod numerem telefonu 322 546 098, wew. 112, w robocze dni tygodnia od godz. 7.30 do 15.00.

Udział w spacerze jest bezpłatny :-) Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

 

Aktualizacja z dn. 29 sierpnia: lista osób zwiedzających Nikiszowiec została skompletowana. Bardzo dziękujemy za tak duże zainteresowanie. Nie przyjmujemy już zgłoszeń. 

 

joanna siedlaczek plutaJeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o naszej przewodniczce, przeczytajcie, co pani Joanna Siedlaczek-Pluta pisze o sobie:

Jestem mieszkanką Nikiszowca, jednej z najciekawszych (pod wieloma względami) dzielnic Katowic. W 2019 r. ukończyłam kurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Społecznych (FIL) oraz Muzeum Historii Katowic Oddział w Nikiszowcu, uzyskałam certyfikat i dołączyłam do Sieci Lokalnych Przewodników z Nikiszowca. Spacerując po osiedlu, widzimy jak życie i historia przeplata się w tym miejscu. W moich opowieściach nawiązuję do tradycji górniczej, opowiadam o życiu codziennym oraz przytaczam historie usłyszane od rodziny i sąsiadów. Nie wszystko da się pokazać więc stworzyłam profil na FB @Przewodniczka po Nikiszu. Tam piszę o wszystkim co związane jest z osiedlem górniczym na Nikiszowcu, znów przeplata się historia z życiem.

Prowadzę firmę @Nisza z Nikisza, zajmuję się rękodziełem - scrapbookingiem. Tworzę spersonalizowane projekty na różne uroczystości: albumy, kartki urodzinowe, jubileuszowe, exploding boxy - małe magiczne pudełka, metryczki i wszystko co można zrobić z kawałka papieru. Pasjonuję się scrapbookingiem, tą pasją staram się zarazić innych na warsztatach. A największą przyjemność sprawia mi gdy moje prace wywołują pozytywne emocje.