Czy zwrPlakat promującyóciliście uwagę, że wakacje sprzyjają kreatywności? A jak najlepiej dać tej kreatywności upust? My wiemy: biorąc udział w konkursach! Tego lata macie do wyboru aż trzy – będzie coś dla miłośników fotografii, czytania przed kamerą i wyznawania uczuć… ;)

Wszystkie nasze konkursy mają wspólną oś – jest nią zbiór ballad Adama Mickiewicza „Ballady i romanse”, który we wrześniu będzie czytany w  całej Polsce podczas jedenastej edycji Narodowego Czytania. Ale nie dajcie się zwieść pozorom i nie zniechęcajcie poważną lekturą – zadbaliśmy o to, by nasze konkursy miały rozrywkowe zabarwienie.
Poznajcie nasze propozycje i koniecznie weźcie udział w zabawie. Czekają nagrody!

Konkurs #1
ROMANTYCZNE Plakat promującyLATO
Wykonaj zdjęcie nawiązujące do tytułu jednego z 14 utworów wchodzących w zbiór „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Aby fotografia została zakwalifikowana do konkursu, musi być na niej uwieczniona książka. Jaka? Jakakolwiek. I w jakiejkolwiek formie (papierowa czy ebook), ale musi być jednym z elementów zdjęcia. Niewielkie wymagania ;-)

Konkurs #2
MOJE BALLADY, MOJE ROMANSE...
Nagraj film, na którym czytasz fragment tekstu jednego z utworów „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Doceniamy kreatywność! Możesz się ucharakteryzować, zaprosić do udziału w filmie znajomych, wyjść z kamerą w plener. Czytaj, jak Ci w duszy gra! Pamiętaj jedynie, by Twoje nagranie zmieściło się w limicie czasowym (5 minut max) i było zapisane w jednym z tych formatów: MPG, MPEG-4, WAV, AVI.

Konkurs #3
KRÓTKO I NA TEMAT
Nasza propozycja dla tych, którzy lubią krótko, acz treściwie wyznawać swe uczucia. Napisz romantyczny, rymowany SMS do Adama M. Pamiętaj, że skoro to SMS, Twoja wiadomość musi zmieścić się w limicie 160 znaków (ze spacjami) i zawierać jeden z tytułów… zgadnijcie czego ;-) Komu uda się podbić serce Adama? Chłopak czeka niecierpliwie na Wasze wyznania!  

 

Wszystkie konkursy rozpoczynają się 4 lipca i kończą 26 sierpnia br. Jest więc sporo czasu, by coś fajnego wymyślić. Czekamy pod mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., przy czym uczestników konkursu Moje Ballady, moje Romanse… prosimy o przesyłanie nagrań na powyższy adres przy wykorzystaniu platformy WeTransfer. Każdy mail prosimy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz numerem karty czytelnika.

Plakat promujący
Zwycięzców wszystkich trzech konkursów wyłonimy 30 sierpnia, a nagrody wręczymy podczas Narodowego Czytania w Ogrodzie S(ł)ów przy Filii nr 14 w sobotę, 3 września.

Do udziału w konkursach zapraszamy wszystkich dorosłych Czytelników naszej Biblioteki. Przed zgłoszeniem swojego udziału, należy zapoznać się z treścią regulaminów konkursów. 

 

Regulamin konkursu "Romantyczne lato"

Regulamin konkursu "Moje Ballady, moje Romanse..."

Regulamin konkursu "Krótko i na temat"