2022 07 lato z ksiazka

Lato z Książką?
Lato pierwszych miłości, trudnych wyborów, śmiechu, aktywności na dworze aż  do zmierzchu. Na beztroskie spędzanie czasu pomiędzy regałami książek, w odległych galaktykach, na królewskich zamkach, przy zachodzie słońca zapraszamy do miejsca tajemniczego i cudownego tam, gdzie wszystko toczy się trochę wolnej, tak jakby inaczej.

Czekamy na Was w 12 filiach bibliotecznych:

W lipcu i sierpniu zapraszamy młodych miłośników książek (7-12 lat), do Biblioteki na spotkania z autorami i ilustratorami, opowiadaczami oraz artystami. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Organizator nie zapewnia biletów komunikacji miejskiej oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Na zajęcia obowiązują zapisy oraz pisemna zgoda opiekunów.

Pobierz Regulamin Akcji
Pobierz Zgodę opiekuna

Aktualne informacje o akcji dostępne są również na: https://www.facebook.com/MBPKatowice

LATO Z KSIĄŻKĄ – czyli co, gdzie i kiedy

• Książka Roku 2021 Polskiej Sekcji IBBY | Filia nr 26 (lipiec-sierpień)
  • Komiksy są super – wystawa Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki | Filia nr 30 (od 20 sierpnia)
  • Wystawa Zabawa Wydawnictwa Zakamarki | Filia nr 16 (sierpień)

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z informacjami dotyczącymi tematyki i godzin rozpoczęcia spotkań dla poszczególnych filiach bibliotecznych, które zostaną zamieszczone w planie akcji LATO Z KSIĄŻKĄ.

Plan akcji - lipiec 2022 r.

*Filie prowadzące akcję zastrzegają sobie prawo do zmiany tematyki spotkań lub godzin ich trwania. Informacje o aktualnych planach zajęć, uwzględniające również ewentualne zmiany, dostępne są w filiach.

Biblio GO! Dołącz do gry

2022 07 biblio go

Gra literacka to zabawa książkowa dla młodych czytelników Biblioteki (w wieku 6-12 lat), ale każdy może sprawdzić swoje siły – wystarczy być zarejestrowanym czytelnikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach oraz posiadać aplikację mobilną pozwalającą na odczytanie kodów QR i  dostęp do mobilnego Internetu. W grze nie musicie niczego wymyślać, gdyż wystarczy tylko wybrać prawidłową odpowiedź. Biblio GO! będzie dostępne w okresie wakacyjnym od 5 lipca-26 sierpnia w czterech filiach bibliotecznych:
☑ Filia nr 10, ul. Radockiego 70A (Ochojec)
☑ Filia nr 23, ul. Paderewskiego 65 (Osiedle Paderewskiego)
☑ Filia nr 25, ul. Chrobrego 2 (Osiedle Tysiąclecia)
☑ Filia nr 26, ul. Goetla 2 (Murcki)

Wyniki literackiej zabawy ogłosimy podczas Narodowego Czytania w Ogrodzie S(ł)ów (3 września, godz. 11-14).

Galeria sponsorska

debit zop