Czy Wam również czas tak szybko mija? Dopiero witaliśmy nowy rok, a już za chwilę maj, miesiąc bibliotekarzy ;-) Dlaczego? zapytacie. Dlatego, że to właśnie w maju świętujemy w całej Polsce Tydzień Bibliotek (w tym roku to już 19. edycja!), rozpoczynający się, jak zawsze, Dniem Bibliotekarza (na uśmiechy i życzenia czekamy 8 maja ;-) ), ale to również Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (a to czytanie odbędzie się po raz … 21!). Troszkę więcej o obu świętach przeczytacie klikając w linki.
Jeśli jesteście ciekawi, jakie atrakcje szykujemy dla Was na ten piękny wiosenny miesiąc, czytajcie dalej. Uchylamy rąbka tajemnicy, wydarzeń będzie dużo. Wśród nich:
- spotkania autorskie z cyklu Czytaj dla odmiany, a naszymi gośćmi będą Lucyna Leśniowska, Łukasz Łebek, Sabina Waszut, Przemysław Żarski, Agata Romaniuk oraz Barbara Zygmańska i Piotr Fuglewicz (z ostatnimi państwem odbędziemy nie tylko spotkanie, ale i spacer po Katowicach)
- spotkania i pokazy filmów i zdjęć w ramach cyklu Czytelnicy-podróżnicy, podczas których wybierzemy się do Meksyku (z Alicją i Januszem Murzynowskimi oraz ze Stefanem Gierlotką), odpoczniemy chwilę na Karaibach (dzięki zawsze uśmiechniętej Hani Zieleźnik-Rybak) oraz zmęczymy się trochę pedałując na dwóch kółkach przez Góry Skaliste i Andy (w towarzystwie niestrudzonej Marii Garus)
- spotkanie z cyklu Wielokulturowy Śląsk z Jordanem L. Rodgersem, Anglikiem zauroczonym Śląskiem i ten właśnie Śląsk węglem malującym
- spotkanie z cyklu Nie-zwykli z faktycznie niezwykłym Marcinem Batko, zawodnikiem drużyny Wheel Wolf Unihokej Team, uczestnikiem międzynarodowych turniejów unikoheja na wózkach
- gościć będziemy Katarzynę Białowąs-Woś, miłośniczkę sportów motorowych i uczestniczkę rajdów, weźmiemy udział w wernisażu grafik Mateusza Patrzyka de Oliveiry „Painbody”, obejrzymy występ grupy teatralnej Śląskie Seniorki w Akcji, a najmłodsi miłośnicy rękodzieła będą mogli własnoręcznie wykonać dla swoich mam biżuterię – prezent dla Dzień Matki
Zaglądajcie regularnie na naszą stronę, jesteśmy w trakcie umawiania kolejnych spotkań i warsztatów. Informacje o tych o charakterze otwartym są publikowane w naszym kalendarium i do udziału w nich zapraszamy wszystkich chętnych.
Subskrybujcie nasz biblioteczny newsletter, zaglądajcie do działu z ogłoszeniami, a jeśli macie konta na Facebooku lub Instagramie – koniecznie zapiszcie sobie adresy naszych profili.
Wypatrujcie nas też w przestrzeni miasta, nasz znak rozpoznawczy to czarne koszulki z kolorowym hasłem Czytaj dla odmiany. Do zobaczenia! ;-)