Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

dzien ksiazki dla dzieciOd 1967 roku, zawsze 2 kwietnia – w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena – na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Dzień ten ustanowiony został z myślą o promowaniu literatury dziecięcej i wzbudzeniu w dzieciach, już od ich najmłodszych lat, miłości do słowa pisanego.
Każdego roku gospodarzem tego święta jest inny kraj. Polska miała zaszczyt objąć święto patronatem w 1977 roku, pod hasłem przewodnim „Książka moim oknem na świat” autorstwa Wojciecha Żukrowskiego.
W tym roku gospodarzem Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci jest Brazylia, a jego motto brzmi „Pewnego razu…”.

Harmonogram spotkań:

W zaczarowanym świecie baśni Andersena – impreza dla dzieci.
1 kwietnia 2016 r., godz. 17.00
Filia nr 16, ul. Wajdy 21 (Bogucice)

Spotkanie z Tomaszem Szwedem – autorem cyklu powieści „Klinika Małych Zwierząt w Leśnej Górce”.
1 kwietnia 2016 r., godz. 10.00
Filia nr 19, ul. Obrońców Westerplatte 10 (Szopienice)

Spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel – autorką książek o tematyce historyczne, muzycznej, biograficznej dla dzieci i młodzieży. Autorka otrzymała I nagrodę Bologna Ragazzi Award za książkę "Wszystko gra", która to została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Honorową Listę IBBY.
5 kwietnia 2016 r., godz. 17.00
Filia nr 14, ul. Piastów 20 (Os. Tysiąclecia)