2022 03 30 f12 tomasz dzierga

Tegoroczny marzec w naszej Bibliotece prezentuje się kwitnąco – obfituje w spotkania i warsztaty, które naprawdę szkoda byłoby przegapić. Będziemy spotykać się z ludźmi, którzy podzielą się z nami fascynującymi historiami i warto ich posłuchać, więc czytajcie dalej by przekonać się, kogo ugościmy w naszych progach.

Naszymi pisarskimi gośćmi będą Aleksandra Rak, promująca najnowszą swoją powieść Nowe początki. Spotkanie odbędzie się pod szyldem Czytaj dla odmiany. W ramach cyklu Wielokulturowy Śląsk odwiedzi nas Urszula Rzewiczok, historyczka i muzealniczka, autorka książek o historii Katowic. Wygłosi ona prelekcję o postaci na Śląsku dobrze znanej – Johnie Baildonie.

 

Gościć będziemy w Bibliotece również „czytelników-podróżników”, ponieważ podróżnicze spotkania cieszą się ogromną popularnością. Nasi goście opowiedzą o wyprawach swego życia – Marcin Kupczak o Tanzanii, krainie Masajów, Tomasz Dzierga o rowerowej wyprawie do Hiszpanii, której celem była pomoc w zbiórce funduszy na leczenie małego Antosia; a Maria Garus o samotnej podróży rowerem przez obie Ameryki.

Zapraszamy również na spotkanie z cyklu Zdrowie w Bibliotece. Dobrze nam już znana Lidia Machaj udzieli kilku cennych rad i zaprezentuje ćwiczenia, dzięki którym powrót do zdrowia po covidzie stanie się szybszy. Udział w spotkaniu polecamy rekonwalescentom, którzy wciąż zmagają się z negatywnymi skutkami choroby.

By choć na chwilę odejść od poważnych tematów i trochę się rozerwać, warto zajrzeć do Filii nr 26 w Murckach i wziąć udział w kameralnym wieczorze gier planszowych dla dorosłych. Zachęcamy do grania w gry z zasobów filii oraz przynoszenia swoich egzemplarzy prywatnych. Jeśli planszówki to nie wasza bajka i wolicie wyzwania artystyczne, ta sama filia zachęca do udziału w wielkanocnych warsztatach scrapbookingu lub warsztatach tworzenia biżuterii. Dzieci również są zaproszone na warsztaty – plastyczno-literackie Tam, gdzie mieszka dziki zwierz, organizowane z okazji Światowego Dnia Dzikiej Przyrody.

Udział we wszystkich organizowanych przez naszą Bibliotekę wydarzeniach jest bezpłatny; wymogiem jest posiadanie wejściówek, które zarezerwować możecie w filii, w której dane wydarzenie się odbywa. Pamiętajcie, by przez cały czas zasłaniać maseczką usta i nos – dla Waszego i naszego dobra!

Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście zapisać się na nasz newsletter, może warto zrobić to teraz? Wiadomości o tym, co się odbędzie, kiedy i gdzie, trafią prosto do Waszej skrzynki mailowej na samym początku miesiąca. Wygodnie, prawda? ;-)